לייעוץ חייגו עכשיו

הסדרי חובות

הסדרי חובות נועדו לענות על הצרכים של שני הצדדים – מצד אחד נמצא אתה, האדם שחייב כספים לאנשים, גופים וחברות ואינו מצליח לשלם את החובות. דבר העלול להוביל למערבולת כלכלית שרק הולכת ומחמירה בעוד החובות תופחים. ואילו מהצד השני ישנם הנושים, אלו שמבקשים את כספם – אלו יכולים להיות אנשים פרטיים, עסקים, גופים ורשויות ממשלתיות וכמובן בנקים.

כאשר מדברים על סגירת חובות אין מנוס מאשר לחפש עורך דין תותח להסדר חובות! אתם החייבים נמצאים תחת לחצים רבים, וקשה לכם לקבל החלטות שקולות. ויתכן גם כי אינכם מכירים את כל האפשרויות הקיימות במסגרת החוק. אתם עשויים להתפתות ללכת אחרי כל מיני פרסומים למחיקת חובות ב 24 שעות, ורק להחמיר את מצבכם.

ומנגד, עורך דין הסדרי חובות יודע מהן אפשרויות הפעולה. הוא מכיר את חוקי ההוצאה לפועל, חוק חדלות פירעון וכל הכלים שהחוק מעמיד לצורך התמודדות עם חובות. דבר המאפשר לו גם לנהל משא ומתן ולהגיע להסדרים – שימושי מאוד כאשר מדובר על הסדר חוב לבנק לאומי או כל בנק אחר (אך לא רק).

סגירת חובות

סגירת חובות

אז מהן האפשרויות העומדות בפניכם לצורך סגירת החוב? להלן כמה אפשרויות, לא בהכרח הן אלו המתאימות עבורכם. ולכן נחזור ונאמר כי מוטב לפנות אל עורך דין חובות.

הלוואה לצורך כיסוי החוב – לא אחת אנו נתקלים במודעות של גופים שונים המבטיחים לסייע לאנשים לצאת מחובות, ואף מציעים להם הלוואה לכיסוי החוב. דבר אחד בטוח, מי שמציע לכם את ההלוואה מרוויח מזה. אך האם זה יסייע לכם לסגור את החוב? כנראה שלא.

הרציונל מאחורי זה הוא לקחת הלוואה לסגירת החובות המרובים, ולהתנהל אחר כך מול חוב אחד ויחיד ובתנאים שאתם יכולים לעמוד בהם. במקרים מסוימים זה יכול לעבוד, אך הדבר דורש תכנית פיננסית מחושבת ויש להיות זהירים מאוד.

איחוד תיקים בהוצאה לפועל – איחוד תיקים הוא דרך טובה לפתור את הבעיה כאשר ישנם חובות מרובים. אם נפתחו נגדכם תיקים רבים בהוצאה לפועל, אתם עשויים להגיע למצב בלתי אפשרי. בכל תיק יקבע צו תשלום, וריבוי התשלומים החודשי הוא דבר שלא תוכלו לעמוד בו.

במקרים שכאלו ניתן לפנות אל ההוצאה לפועל ולבקש איחוד תיקים. כך תוכלו להתנהל מול חוב יחיד, עם צו תשלומים התואם ליכולות שלכם. החדשות הרעות הן שלא תמיד אתם עומדים בתנאים. אבל זוהי אפשרות שיש לבדוק עם עורך דין הסדרי חובות.

חדלות פירעון ושיקום כלכלי – אפשרות נוספת היא פשיטת רגל, אך בתור כלל אנו ממליצים לראות באפשרות זו מוצא אחרון. מי שמתמודד עם חובות בדרך כלל נוטה מייד לפנות לאפשרות הזו, וזאת מבלי להבין לעומק את כל המשמעויות של ההליך. לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין סגירת חובות.

הליך זה כולל בתוכו כינוס נכסים וצו תשלומים, לצד מגבלות שונות. וכדאי שתדעו מה מצפה לכם לפני שאתם מגישים בקשה לפתיחת הליכים. ההליך מתאים לחובות שנצברו בתום לב, ולא כל סוג של חוב הוא בר הפטר.

הסדר נושים – אם יש לכם עורך דין תותח להסדר חובות, הוא יכול לסייע לכם להגיע להסדר נושים. כלומר במקום לערב בתי משפט והוצאה לפועל, ניתן לנסות להגיע להסדר תשלומים ישירות מול הנושים. וגם אם ההוצאה לפועל כבר בתמונה, עדיין לא מאוחר להגיע להסדר.

הסדר נושים יכול להיות דרך סגירת חובות טובה, בעיקר כאשר משווים אותו להליך פשיטת רגל. הסדר נושים יכול לאפשר לכם לפרוש את החוב, לקבל מחיקת חובות באופן חלקי, ובמקביל להימנע מכל הסנקציות של הליך חדלות פירעון.

במקרים רבים הנושים יעדיפו להתפשר, הרי הם יודעים כי אם תיכנסו להליך פשיטת רגל הם יקבלו מעט מאוד, ומאוחר מאוד.

עורך דין תותח להסדר חובות

הסדרי חובות

הסדרי חובות הם לא רק הפתרונות שהזכרנו. בפועל ההתנהלות מול חובות צריכה להתנהל בכמה מישורים:

  1. נכונות להדק את החגורה – אין ברירה, לפעמים צריך להדק את החגורה ולחתוך בהוצאות. אם יש לכם חובות, עליכם להיות מוכנים לתקופה שבה תצטרכו לחיות בצורה מינימלית.
  2. צמצום גובה החוב – אחד הדברים הראשונים שיש לעשות הוא לעצור את צבירת החובות. אינכם רוצים שהחובות יגדלו ויתנפחו, לכן יש למהר לפעול ולהגיע להסדרים.
  3. הסרת עיקולים – חלק חשוב בהתמודדות עם החובות הוא הסרת עיקולים בהוצאה לפועל.
  4. הסדרי חובות – עורך דין תותח להסדר חובות יסייע לכם למצוא את הפתרונות המשפטיים המתאימים להסדרת החוב. הדגש כאן הוא על התאמה אישית למצבו הכלכלי של כל חייב.
  5. התנהלות פיננסית נכונה – אם עשיתם טעויות בעבר, לפחות תלמדו מהן. חשוב לנצל את המצב על מנת ללמוד כיצד להתנהל בצורה נכונה ולהימנע מהתנהלות כלכלית בלתי אחרית.

הסדרי חובות

עורך דין תותח להסדר חובות

כאשר מדברים על הסדרי חובות, עו“ד מאור לוי מביא איתו ניסיון רב בהליכי הוצאה לפועל, פשיטת רגל והתנהלות מול חובות. אנו מטפלים בהליכי חדלות פירעון ליחיד, כמו גם חדלות פירעון חברה בע“מ.

כאשר החובות לוחצים ואתם מרגישים חסרי אונים, התקשרו אלינו ונשמח לעזור לכם. תמיד יש מוצא, ואנו נוודא כי תפעלו בצורה האופטימלית.

עורך דין חדלות פירעון מאור לוי – כיצד להגיע למשרדנו.

 

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

הסדרי חוב

הסדרי חוב מחייבים ניתוח פרטני של הנסיבות והיכולות הכלכליות, תוך

הסדר חובות

הסדר חובות זה לא סתם צמד מילים. מאחורי הביטוי מסתתר

פירוק חברות

פירוק חברות הוא הליך משפטי מורכב המביא חברה לסיום פעילותה,

פתיחה
שלום
היי,
שמי מאור לוי,
יש לי ניסיון מוכח בייצוג לקוחות במצבים מורכבים של חובות, עיקולים, חדלות פירעון, נדל"ן ועוד.
אני כאן כדי להקשיב לך ולעזור לך למצוא את הדרך הנכונה עבורך.