לייעוץ חייגו עכשיו

הסדר חוב מול בנק מרכנתיל

אנשים רבים לוקחים הלוואות שונות כאשר הגוף המממן העיקרי של מרבית ההלוואות האישיות הללו הוא הבנק. בנק מרכנתיל הוא הבנק השישי בגודלו בארץ וכמו הבנקים האחרים גם בנק זה מציע הלוואות ומשכנתאות ללקוחותיו. במאמר זה נעסוק בנושא חובות בכלל וגיבוש הסדר חוב מול בנק מרכנתיל בפרט והאופן שבו אנחנו במשרד עורך דין חדלות פירעון מאור לוי יכולים לסייע לכם בכך.

 

פער הכנסות והוצאות

ישנם לא מעט מלקוחות בנק מרכנתיל שמוצאים את עצמם במצב בו הם אינם מסוגלים להחזיר את חובותיהם לבנק. כאשר נוצר פער גדול בין ההוצאות וההכנסות השוטפות של המשפחה, רבים מסתבכים עם נטילת הלוואות מהבנק מעבר ליכולת ההחזר שלהם ובמקרים רבים הם מגיעים לשלב בו הם אינם מסוגלים עוד לעמוד בתשלומי ההחזר החודשיים על ההלוואות שלהם לבנק.

 

הסדר חוב מול בנק מרכנתיל

 

האיום בחדלות פירעון

אם הגעתם למצב שכזה, כדאי לכם להיעזר במומחיות ובניסיון שלנו בגיבוש הסדר חוב מול בנק מרכנתיל ליצירת הסכם חדש שתעמדו בו. חשוב להבין שלמרות שאתם לא טייקונים, ניתן לפעול למענכם מול הבנק וליצור הסדר שתוכלו לעמוד בו. בסופו של דבר הבנק יעדיף שתחזירו את ההלוואה בפריסה שונה או אפילו באופן חלקי ושלא תגיעו לחדלות ושההלוואה כולה תאבד.

 

הסדר חוב מול בנקים

כאשר מדובר על הסדר חוב מול בנקים למעשה מדובר על הסדר הנעשה בתנאי שלום בין הצדדים. ההליך הוא מעין גישור והוא מחליף את ההליך המשפטי שיכול להימשך זמן רב ולכלול הוצאות משפטיות יקרות לשני הצדדים. הסדר חוב מול בנק מרכנתיל הוא הדרך הנכונה ביותר עבורכם להתמודד עם פיגור בתשלומי ההלוואה.

 

הסכמות במשא ומתן

במסגרת המשא ומתן לגיבוש הסדר חוב עם הבנק אנו מנסים להגיע עמו להסכמות על שני עקרונות עיקריים, אופן החזר החוב וגובה החוב. הסכום שיקוצץ מהחוב במסגרת ההסדר יכול להיות, הן בקיצוץ משמעותי בסכום החוב עצמו והן בהפחתה של הריביות בלבד ופריסה חדשה של התשלומים. הבנק יסכים להליך אם הוא ישוכנע שהלקוח יצליח להחזיר את שנקבע בהסדר.

 

הסדר חוב מול בנקים

כאשר אנו מגבשים הסדר חוב מול בנקים אנו מראים לבנק שללקוח יש יכולת להחזיר את החוב בהינתן הסכומים החדשים שיוסכם לגביהם. אנו נציג לבנק את האופק התעסוקתי שלכם ואת ההוצאות וההכנסות החודשיות שלכם, כמו גם כל דבר אחר שיכול להשפיע על מידת עמידתכם ויכולותיכם להחזיר את החוב במועדים שייקבעו בהסדר החוב.
אנו יודעים לעבוד מול כל הבנקים בהסדר חוב, אבל גם לסדר הסדר חוב מול בנק מרכנתיל בקלות (לא תמיד) ובמהירות עד כמה שניתן.

 

ריביות על פיגורים

חשוב להבין שישנה חשיבות גדולה למועד הפנייה לבנק והכניסה למשא ומתן לקראת הסדר חוב מול בנק מרכנתיל כמו, מול כל בנק אחר. ככל שהדבר אפשרי, חשוב ליצור קשר אתנו במשרד עורך דין חדלות פירעון מאור לוי עוד בטרם התחלתם לצבור את החובות על פיגורים. הדבר מאפשר לנו לגרום לבנק לתת בכם אמון רב יותר וכך שיתוף הפעולה שלו יהיה טוב יותר.

 

מול איזו מחלקה

התחמקות מהשיחות והמכתבים של בנק מרכנתיל כאשר ישנו פיגור בתשלומי ההלוואה עלולים לגרום לו שלא ללכת לקראתכם עם הסדר חוב מוסכם. הדבר חשוב במיוחד כאשר ההסתבכות שלכם נעשתה בתום לב ולא ברשלנות. חשוב להבין שכאשר אנו פונים לבנק מרכנתיל עוד טרם שהדבר הועבר למחלקה המשפטית תיתכן גמישות גדולה יותר מצדו של הבנק, לכן אל תחכו ובצעו איתנו הסדר חוב מול בנק מרכנתיל.

 

יותר טוב מכלום

הסדר חוב יכול לספק לחייב פתרון נוח, מאחר שהוא מאפשר לו להתגבר על חובותיו באמצעות פריסה הדרגתית שלהם, מבלי להיות תחת האיום המתמיד מפני נקיטת הליכי גבייה כנגדו. במקרים רבים, למרות שהבנקים מוגדרים כזוכים ראשוניים במערכת ההוצאה לפועל, הם לא יקבלו את התשלומים המגיעים להם ללא ההסדר וזאת בגלל חוסר יכולת החזר של חייבים.

 

הסדר חוב משכנתא

גם לגבי הלוואת משכנתא ניתן לעיתים להגיע להסדר חוב מול בנק מרכנתיל אך הדבר מורכב יותר מכיוון שלבנק ישנה האפשרות לממש את העירבון ולגבות את החוב באמצעות הנכס הממושכן. גם כאן ישנה חשיבות למועד הפנייה אלינו ולבנק, על מנת לגבש הסדר חוב מול בנק מרכנתיל על המשכנתא. מכיוון שמדובר בבית מגורים ייתכן ואתם זכאים להגנה מסוימת כדייר שנדרש לפינוי.

 

לפני אובדן שליטה

חובות כספיים מול הבנק הינם תופעה שכיחה אשר בדרך כלל אינם מצריכים גיבוש הסדר חוב כזה או אחר. עם זאת לעיתים אין מנוס מכך, למשל כאשר החובות של הלקוח יצאו מכלל שליטה. מעבר לפגיעה של מצב שכזה ביכולת להמשך התנהלות כלכלית תקינה, חובות כספיים שאינם מטופלים, עלולים להביא את בעל החוב לכדי אובדן אמיתי של כלל נכסיו.

 

להימנע מהליכים קשים יותר

במקרה שאין בידי בעל חוב יכולת פיננסית לכיסוי החוב, רשאי הבנק הנושה על פי חוק לגבות את חובותיו על ידי פתיחת תיק בהוצאה לפועל והגשת תביעות בבית המשפט. היגררות להליכים אלו מול בנק מרכנתיל עלול לגרום אובדן זמן ומשאבים יקרים מצדכם וכדאי לנסות לפני כן הגעה לכדי הסדר חוב מול בנקים בהסכמה ובפריסה ארוכת טווח.

 

פערי הכוחות

גיבוש הסדר חוב מול בנקים אינו הליך פשוט מכיוון שמערך הכוחות המובנה נוטה כנגד החייב. הניסיון והמשאבים שיש לבנקים ולגופים הפיננסים הגדולים האחרים מביאים את החייב לעמדה נחותה והדבר עשוי להטות את הכף לטובת הבנק. במקרים רבים הבנק אינו שש להציע ללקוחותיו הסדר חוב ועשוי להעדיף לפועל כנגד החייב באמצעות פתיחת תיק הוצל"פ והגשת כתב תביעה, אל תחכו, פעלו היום להסדר חוב מול בנק מרכנתיל
אנו פועלים להקטין את פערי הכוחות בין החייבים ובנק מרכנתיל. הבנק הוא תאגיד גדול וחזק המיוצג על יד עורכי דין רבים וכתוצאה מכך הוא באופן מובנה נמצא בעמדת כוח מול בעלי חוב פרטיים. אנו מתמחים בלשים את מטרות החייב במרכז ויכולים להגן על זכויותיכם מול הבנק ולאזן את פערי הכוחות בין הצדדים.

 

עורך דין חדלות פירעון

אם הסתבכתם מבחינה כלכלית ואתם אינכם מצליחים לצאת ממעגל החובות, יתכן וכדאי לכם לנסות להגיע להסדר חוב מול הבנק לפני שאתם בוחרים באפשרות של חדלות פירעון ופשיטת רגל. הדבר החשוב ביותר במצב שכזה הוא להיות מלווה בעו"ד המתמחה בתחום דוגמת, עורך דין חדלות פירעון מאור לוי שיש לו את הכלים הדרושים לעמוד מול היתרון המובנה של הבנק, ולבצע הסדר חוב מול בנק מרכנתיל שיתן לכם אוויר לנשימה.

 

הסדר חוב הוגן

עורך דין מיומן ומקצועי חיוני על מנת לגבש הסדר חוב הוגן, אפקטיבי וריאלי אשר יגן על החייב. תפקיד העורך דין חשוב להכנה ראויה של הלקוח לפגישה עם מחלקת הגבייה של בנק מרכנתיל או כל בנק אחר. בנוסף עורך דין בעל ניסיון בהליכי הוצאה לפועל ותיקי הסדרי חוב יוכל להנחות את החייב גם כיצד להתמודד עם הערכאות וכונס הנכסים בשלבי ההגעה להסדר.

 

סיכום הסדר חוב מול בנק מרכנתיל

לסיכום הנושא, במאמר זה התמקדנו בנושא של הסדר חוב מול בנק מרכנתיל או בנקים אחרים. כפי שציינו, הסדר חוב מול בנקים הינו פתרון למי שאינו יכול לעמוד בהחזר הלוואותיו ואין ברשותו נכסים והכנסות למחיקת החוב. בגיבוש הסדר חוב כדאי להיעזר בעורך דין המנוסה ומתמחה בתחום, כזה שיוכל לגשר את הפער המובנה שבין הבנק לחייב הקטן.כי

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

פתיחה
1
שלום
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?