לייעוץ חייגו עכשיו

הסדר חוב מול בנק דיסקונט

לקחתם הלוואה מבנק דיסקונט? אתם לא היחידים. אבל אם גם לכם יש קושי בהסדר חוב מול בנק דיסקונט, או שאתם נתקלים בקשיים במהלך ההסדר, תמיד קיימת האפשרות, לפתרון מהיר ויעיל, שמאפשר את הסדרת החוב, בצורה איכותית, משתלמת וללא נזקים הנוצרים מאיחור בתשלומים.

 

הלוואה מבנק דיסקונט

בנק דיסקונט, הוא אחד מן הבנקים מרובי ההלוואות שבישראל. אחת הסיבות שגורמת לו להיות פופולארית כל כך בהלוואות, היא גובה הכנסותיו השנתיות, שמסתכמות במיליארדים, ומאפשרות לו להעניק לציבור, הלוואות בתנאים נוחים, ללא ריבית גבוהה ובפריסה משתלמת לטווח הרחוק, על ידי תשלום חודשי נמוך למשך תקופה מתמשכת.

 

לקיחת הלוואה מבנק

הסדר חוב מול בנק דיסקונט, דומה להחזרי חובות רבים, שנולדים מתוך הטרנד הנפוץ של לקיחת הלוואות מהבנקים השונים. ישנן סיבות רבות לנטילת הלוואה, המוכרת שבהן, היא משכנתא, אשר מהווה ממש שם גנרי לנטילת הלוואה. בפועל, בישראל, קיימים גורמים רבים להלוואות, ואזרחים רבים מוצאים את עצמם נזקקים להלוואות, כדי להחזיק מעמד מול ההוצאות השוטפות.

 

הסדר חוב מול בנק דיסקונט

 

הלוואה להוצאות חריגות

לעיתים, הצורך בהסדר חוב מול בנק דיסקונט, נוצר מתוך נטילת הלוואה, שמקורה בהוצאות חריגות שהתעוררו בצורה בלתי צפויה, כגון: טיפולי רפואה יקרים, צורך בקניית דירה ו/או רכב, שיפוצים עם התרחבות המשפחה ועוד. מטרת ההלוואה משפיעה רבות על צורתה ועל הריביות שמצטרפות אליה, ולכן, עוד טרם הסדרת החוב מול הבנק, חשוב להגדיר את מטרת ההלוואה בצורה ישירה.

 

אי הסדר חוב מול בנק דיסקונט

מה קורה כאשר לא משלמים את החזר ההלוואה? או לחילופין צוברים פיגורים משמעותיים? בכל בנק באשר הוא, הליך ההלוואה דורש ערבים ו/או שעבוד נכס (תלוי במצבכם הפיננסי). ובכך, במקרה של פיגור בתשלומים או ריבית מצטברת, הבנק נאלץ לממש את הערבות או הנכס. כמובן שמוטב להימנע מכך ככל האפשר, כיוון שמדובר בהליכים משפטיים מורכבים שעולים ממון רב ומשפיעים גם על דירוג האשראי ועל האופציה לנטילת הלוואה חוזרת בעתיד.

 

כיצד דואגים להסדר חוב מול בנק דיסקונט?

ביצוע הסדרי החוב מול הבנקים השונים, אמור להיות מלכתחילה בדרך המסורתית והמקובלת של החזרי החוב, על פי הפריסה שנקבעה מראש ובהתאם לתשלום החודשי שסוכם. אזרחים רבים בישראל, מוצאים את עצמם מלווים, משתמשים בכסף ועומדים בהחזר בכבוד וללא בעיות. אך לעיתים, ללא אשמת המלווה, נוצרות אצלו נסיבות שונות המקשות על ההחזר החודשי. משבר הקורונה לדוגמא, הוכיח לרבים, כי ללא כל הודעה מוקדמת החיים יכולים להיעצר, כמו גם תזרים המזומנים בבנק, שמשפיע כמובן ישירות על האפשרות הכלכלית של החזרת ההלוואה החודשית לבנק.האופציות להסדר חוב מול בנק דיסקונט

כאשר מתעורר קושי בהסדר חוב מול בנק דיסקונט, הדבר הראשון שמומלץ לבצע, זה לדווח לבנק על הקושי שהתעורר, אלא אם כן מדובר בקושי זמני הניתן לפתרון מהיר. הדיווח על הקושי הצפוי להחזר עתידי בבנק, מוסיף לנקודות הזכות שלכם, והוא גם מאפשר לכם בחירה של אופציות מגוונות להסדר חוב מול בנק דיסקונט בערוצים המקובלים, ללא היגררות מסובכת לעיקולים או הוצאה לפעולה.

 

אופציות להסדר חוב מול בנק דיסקונט

כאשר הבנק מזהה כי נוצר קושי בהחזרת החוב, והוא מדווח על ידכם, הוא יכול לבוא לקראתכם, בשתי הצעות מזמינות שיסייעו לו וגם לכם להתגבר על אי תשלום ההלוואה. לא תמיד הבנק יאפשר לכם דרכי פתרון יעילים, ולעיתים הוא ינקוט במדיניות קשוחה ובלתי מתפשרת, אשר תדרוש ממכם את ההלוואה שניתנה, בתנאים שהוסכמו מראש וללא שמץ של גמישות. ולכן, חשוב להיערך בהתאם, כדי לא להיות מופתעים וחסרי אונים מול מדיניות הבנק.

 

המסלולים המקובלים להסדר חוב מול בנק דיסקונט

בעת הסדר חוב מול בנק דיסקונט, ייתכן כי הבנק יציע לכם את אחד משני המסלולים הבאים: המסלול הראשון, נקרא: הקטנת חובות, כאשר המסלול השני נקרא: פריסת חובות. שני המסלולים שמים דגש, על טובת הבנק ועל טובתכם במקביל, ומאפשרים לכם מרווח נשימה בהחזרת סכום ההלוואה, ללא היגררות להליכים משפטיים לא נעימים והוצאות רבות נוספות.

 

הקטנת חובות ותשלומים

ההסדר הראשון שמציע הבנק, הוא הסדר וסיכום חדש, שמפחית מהסכום הסופי אותו הייתם אמורים לשלם לבנק, לפי ההסכם שנערך בעת לקיחת ההלוואה. מהי הסיבה שגורמת לבנק לאשר הפחתה של הסכום שנקבע בעת לקיחת ההלוואה? הידיעה, כי המלווה יוכל לעמוד בסכום המופחת שנקבע, וכי עדיף החזר מופחת יותר אך וודאי, מאשר החזר גדול יותר אשר מוטל בספק ולא מובטח כי הוא ניתן לביצוע.

 

פריסת תשלומים מתמשכת

האופציה השנייה להסדר חוב מול בנק דיסקונט בצורה המוצעת על ידו, היא פריסת החובות הקיימים, למשך זמן ארוך יותר, דבר שמגדיל את תקופת ההחזר החודשית, וכתוצאה מכך מפחית את סכום ההחזר החודשי ומקל על המלווה. אופציה כזו תינתן בדרך כלל, כאשר מדובר בקושי תזרימי זמני, אשר אינו משפיע ישירות על ההכנסות העתידיות של האדם, ואינו מהווה הוכחה כי גם בעתיד הוא לא יוכל לעמוד בתשלומי ההלוואה שלו.

 

סירוב של הבנק להסדרי החוב המקובלים

הבנק יכול להציע לכם הסדר חוב, אך הוא לא חייב לבצע זאת, ואף לא חייב לספק הסברים מדוע הוא מסרב להסדר החוב. אין זה משנה מהי הסיבה לפיגור בתשלומים, ולמרות שייתכן כי מדובר בפיגור תשלומים זמני הנובע מתום לב או מחוסר יכולת, הבנק ראשי להחליט, האם הוא נוקט בהסדר התשלומים, או שהוא משאיר את הלווה מול שוקת שבורה של החזרים חודשיים גבוהים.

 

הסדר חוב מול בנק דיסקונט על ידי עורך דין

במקרה שהבנק מסרב להסדר חוב נוח מולו, ישנן שתי אפשרויות שעומדות על הפרק. האחת, הסכמה והשלמה, אי עמידה בתשלומים, וכתוצאה מכך, פיגורים הגוררים הליכי הוצאה לפעול, סאגות משפטיות ושאר מרעין בישין. האופציה השנייה והמומלצת, היא שימוש בעורך דין מומחה, אשר ממציא נוסחה מדויקת להסדר חוב מול בנק דיסקונט, ומאפשר לכם לעמוד בתשלומים בכבוד, מבלי להיגרר להליכים משפטיים ארוכים.

 

הבונוסים של שימוש בעורך דין להסדר חוב מול בנק דיסקונט

עורך הדין, לא רק ידאג לכם להסדר חוב מול בנק דיסקונט, אלא, הוא גם יצור לכם מעטפת של הגנה משפטית מלאה מול הגורמים השונים, והוא יכול למנוע ממכם להגיע להליכי הוצאה לפועל, עיקול או דירוג אשראי שלילי. הסיוע המשפטי שיעניק לכם עורך הדין, יבטיח לכם ביטחון משפטי, יכולת עמידה בתנאי ההלוואה החדשים ואפשרות לצאת מן המשבר הזמני ולהמשיך בחיים בצורה תקינה וללא צבירת חובות.

 

גם הבנק עומד מולו עורך דין

כשאת תהליך הליווי והסדר החוב מול בנק דיסקונט, מלווה עורך דין, הדבר משפיע לא רק על הלווה, אלא גם על הבנק, אשר מוצא את עצמו מול גוף מאורגן ויציב. כמובן שליווי העורך דין, יכול להשפיע גם על קבלת ההחלטות של פקיד הבנק, כמו גם ההטבות אותן הוא יכול להעניק, במסגרת הליווי של עורך הדין, שמשתמש באמצעים חוקיים להשגת האינטרסים של הלווה.

 

לסיכום

כדי להגיע להסדר חוב מול בנק דיסקונט, מומלץ להיעזר בעורך דין עם ניסיון רב וספציפי בתחום הסדרי החובות ובתחום הבנקאי. חשוב לדעת כי ליווי עורך הדין מונע הליכים משפטיים ומאפשר פשרה נוחה ללווה בעת החזרת ההלוואה.

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

פתיחה
1
שלום
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?