לייעוץ חייגו עכשיו

עורך דין נדל"ן

עורכי דין אשר עוסקים בנדל"ן בישראל הם למעשה אחד מהסקטורים המבוקשים ביותר של עורכי הדין בארץ. עורכי הדין אחראים על מתן ייעוץ וייצוג משפטי ללקוחות אשר רוכשים, מוכרים או עוסקים בכל דרך אחרת בנדל"ן בארץ. בין אם מדובר במשא ומתן על חוזים, מתן הדרכה לגבי תקנות וחוקי נכסים מקומיים, או סיוע ללקוחות לנווט במורכבות של שוק הנדל"ן הישראלי, עורכי דין נדל"ן בישראל הם משאב חיוני לעוסקים בעסקאות נכסים. אנחנו כאן כדי לעזור לכם להבין את שוק הנדל"ן בישראל ולמה בחירה בעורך דין יכולה לעזור לכם להתנהל בצורה נכונה ויעילה.

 

קצת נתונים על שוק הדיור והנדל"ן בישראל

כל אדם אשר חי בישראל, ואף מחוצה לה, מצטער שאין לו יותר נכסים בארץ. למעשה, מחירי הדיור בישראל נמצאים בעלייה מתמדת בעשרות השנים האחרונות. באופן זה, אנשים בעלי נכסים מצליחים להגדיל את הרווחים הפסיביים שלהם מהשכרת ומכירת נכסים בעוד אנשים שלא רכשו דירה בעבר נפגעים כלכלית ומתקשים למצוא דירה. מגמת העלייה במחירי הדיור המשיכה גם בשנה החולפת וניתן לראות זינוק אדיר, אשר מהווה קפיצת מדרגה רחבה אף ביחס לעליית המחירים המשמעותית בשנים האחרונות.

 

תחומי העיסוק של עורך דין העוסק בנדל"ן

עורך דין מומחה אשר עוסק בנדל"ן יכול לעזור לכם במספר רב של תחומים, ביניהם ניתן למצוא:

 

ליווי משפטי מקצועי לאורך הליך עסקת נדל"ן

עורך דין נדל"ן יכול להעניק ליווי וייעוץ משפטי מקצועי לאורך כל תהליך העסקת אשר נעשית בנכס. הם יכולים לעזור לכם להבין את התנאים וההתניות של החוזה, כמו גם את הזכויות והחובות שלכם כקונים או מוכרים של הנכס.

 

הימנעות ממלכודות משפטיות

עורך דין נדל"ן מנוסה ומומלץ יכול לעזור לכם להימנע ממלכודות משפטיות פוטנציאליות ולהגן על האינטרסים שלכם. הם יכולים לבצע בדיקת נאותות על הנכס כדי להבטיח שהוא נקי מכל שעבוד משפטי, לוודא כי הנכס רשום על שמם בטאבו וכי אתם לא רוכשים נכס אשר מוטל בספק כי הם הבעלים האמיתיים שלו, לוודא כי התקנון לא עומד לרעתכם אם אתם מעוניינים לרכוש נכס בבניין מגורים ועוד. בנוסף, במידה שמתעוררת בעיה משפטית, עורך הדין יוכל לייצג אתכם בבית המשפט ולהוביל לכך שתקבלו את כל הזכויות והפיצויים אשר מגיעים לכם.

 

סיוע במשא ומתן עם מוכרים או קונים פוטנציאליים

עורך דין מקרקעין מקצועי ומומלץ ידע להעניק לכם סיוע בעל ערך רב בניהול משא ומתן ועריכת חוזי נדל"ן ומקרקעין. בהתאם, עורך הדין יוכל לעזור לכם לנהל משא ומתן על תנאי החוזה כדי להבטיח שהם הוגנים וטובים עבורכם. יתרה מכך, אם תפנו לעורך דין מקצועי אשר מומחה בתחום ובשוק הדיור, סביר שהוא ידע לייעץ לכם בהתחשב בחוזים דומים ולהגיד אם התנאים שמוצעים או שאתם מציעים הם הגיוניים. בנוסף, הוא ידע למצוא את הנקודות אשר מועילות לכם באופן ספציפי בהתאם לסיטואציה בה אתם מצויים.

 

סיוע בהיבטי המיסוי של הקנייה והרכישה של נכסי הנדל"ן

עורך דין מצליח אשר עוסק בתחום הנדל"ן ידע לספק לכם הדרכה מקצועית בנושאי מיסוי נכסי נדל"ן. במסגרת כך, עורך הדין ידע לעזור לכם להבין את השלכות המס של עסקת הנכס ולהבטיח שאתם עומד בכל חוקי המס והתקנות הרלוונטיים. ככל שעורך הדין מחזיק בידע רחב יותר הוא ידע להנחות אתכם בצורה יותר טובה בנוגע למס השבח המוטל עליכם, האם היו היטלי השבחה על הנכסים ומה יש לעשות במידה שאכן כך הדבר. בנוסף, עורכי הדין המנוסים שלנו ידעו להסביר לכם מתי אתם יכולים לקבל פטור או הקלות בהיבטי המיסוי וזה תחום משמעותי מאד אשר יוכל לחסוך לכם עשרות עד מאות אלפי שקלים.

 

נושאים נוספים ומשתנים בהם עורך דין נדל"ן יכול לסייע

תחום הנדל"ן אינו מסתכם רק במכירת וקניית נכסים וקיימים נושאים רבים אשר נדרש לטפל בהם במסגרת העיסוק בתחום. בהתאם, קיימים מספר מקרים שונים במסגרתם תדרשו לשכור את שירותיו של עורך דין נדל"ן מומחה אשר ידע לסייע לכם ולוודא כי אתם יוצאים בשכר ולא בהפסד:

 • סכסוכי שכנים – פעם רבות נוצרים סכסוכים בין שכנים כאשר גרים בבניינים או בסמיכות קרובה לדיירים אחרים. הרבה מאותם הסכסוכים מגיעים לפתחו של בית המשפט המוסמך ולמפקח/ת על הבתים המשותפים, אשר להם מוקנית סמכות לדון בסכסוכי השכנים הללו. במקרים אלו תצטרכו ייעוץ של עורך דין מומחה אשר יוודא כי אתם יוצאים עם ידכם על העליונה, בכפוף לנסיבות המקרה.
 • טיפול בדרישות העירייה או המועצה המקומית – בכל מקרה שמתעורר למול העירייה או רשויות מקומיות יש חשיבות משמעותית בפנייה לעורך דין אשר מתמחה בתחום, מכיוון שמדובר בתחום פעילות מאוד ספציפי אשר דורש היכרות רחבה עם החוקים והתקנות הרלוונטיים.
 • פירוק שותפויות במקרקעין – מקרקעין ונדל"ן אשר נמצאים בבעלות משותפת, יכולים לגרום למחלוקות רבות בין אותם שותפים לנכסים. לאור כך, במידה שיש מריבות עולה הצורך להפריד כוחות ולפרק את השותפות בדרך המהירה ויעילה ביותר, כדי שהצדדים לא ייצאו בחיסרון כיס לאור הסכסוכים הקיימים ביניהם. במקרים אלו, יש צורך בעורך דין בעל ניסיון אשר יודע לנווט את הסיטואציה בחוכמה ויעילות.
 • ייצוג בוועדות ערר – כאשר עוסקים בתחום הנדל"ן יש המון בקשות שניתן להגיש ולכן גם הרבה ערעורים על כל החלטה שאתם מוצאים כי היא ניתנה ללא להתחשב בפרמטרים שהיו מובילים לכך שהיו אמורים לאשר אותה. בהתאם, ניתן להגיש ערר על אותן ההחלטות בסיוע של עורך דין נדל"ן בעל הצלחות בתחום הערעורים, אשר נחשב תחום קשה מאוד שמצריך מומחיות ובקיאות.
 • ועוד.

 

שוכרי ומשכירי דירות

תחום הנדל"ן אינו מסתכם רק במכירת וקניית נכסים והרבה מן הדירות בארץ הם למעשה דירות אשר מוצעות להשכרה. במסגרת הסכמי השכירות, קיימים מספר נושאים אשר יש לטפל בהם כדי לוודא כי השוכרים הם אנשים הגונים וכי המשכירים מקיימים את המוטל עליהם ביחס לשימור הדירה. לאור כך, לעורך דין נדל"ן מומלץ יהיה ערך משמעותי בטיפול בשני הצדדים:

 

סיוע לשוכרי הדירות

במסגרת תפקידו של עורך דין הנדל"ן הוא יכול לעזור לכם כשוכרים במספר רחב של פעולות. בתוך כך ניתן למצוא תחומים כמו:

 • סיוע ביחס לחוזה השכירות – עורך דין נדל"ן יכול לוודא כי חוזה השכירות אשר הוצע לשוכר הוא הוגן ולא מקפח. כמו כן, הוא יכול לסייע לשוכרים לנהל משא ומתן כדי לשפר את תנאי החוזה. לרוב, בזכות עורכי הדין מצליחים השוכרים להשיג אופציה להארכה וקיצור זמני התיקונים אשר מתחייבים אליהם בחוזה.
 • הסברה על זכויות השוכרים – עורך דין נדל"ן מקצועי יכול לספק הדרכה וייעוץ לגבי זכויות וחובות של שוכרים על פי חוק. זה יכול לכלול סיוע לשוכרים להבין את זכויותיהם. בהתאם, סיוע לוודא כי המשכיר מקיים את כל המוטל עליו בהקשרי תיקונים ומתן התנאים המובטחים בחוזה.
 • סיוע בסכסוך עם בעלי הדירות – עורך הדין אשר מתמחה בתחום הנדל"ן יכול לסייע לשוכרים בסכסוכים עם בעלי הדירה שלהם או שוכרים אחרים. זה יכול לכלול ייצוג שוכרים בבית המשפט או גישור אם מתעוררת מחלוקת משפטית, כגון על גובה דמי השכירות או מצב הנכס, וסיוע לשוכרים לאכוף את זכויותיהם ולהגן על האינטרסים שלהם.
 • סיוע למול פינוי מהנכס – עורכי דין יכולים לספק ייעוץ וסיוע לשוכרים העומדים בפני פינוי או אתגרים משפטיים אחרים. זה יכול לכלול עזרה לשוכרים להבין את הזכויות ואפשרויות העומדות בפניהם.
 • ועוד.

 

סיוע למשכירי הדירות

בדומה לכתוב מעלה לגבי סיוע לשוכרי הדירות, עורך דין מקצועי אשר יודע את רזי התחום ידע לסייע למשכירי הדירות כדי להשיג ייצוג זהה, רק מהצד השני. בתוך כך, ניתן למצוא:

 • סיוע לניסוח חוזה השכירות – חוזי שכירות לרוב נכתבים על ידי המשכירים ולא השוכרים. במסגרת כך, אתם בתור שוכרים נדרשים לוודא כי קיימת לכם הגנה מקיפה וכי לא יקרה מצב בו השוכרים יהרסו את הנכס, יעבדו בו ואתם תשלמו על כך מיסים, יסבלטו אותו לאחר ללא רשותכם ועוד.
 • ווידוא כי לא חל חוק הגנת הדייר – חוק הגנת הדייר חל במקרים מסוימים על דיירים ונותן להם זכויות יתרות, יש לוודא כי המשכירים לא מאפשרים את התחולה של חוק זה כדי שלא למצוא את עצמם מתקשים להחליף שוכרים במידה שהם מעוניינים בכך.
 • פינוי שוכר מהנכס של המשכיר – קיימים מקרים בהם מעוניינים לפנות שוכר מן הנכס לאור מספר רב של טענות. לפיכך, עורך דין נדל"ן מנוסה ידע לסייע לכם לעשות זאת ללא שימוש בכוח או החלפת מנועלים, מכיוון שהדבר אסור לפי חוק. עורך הדין ידע לפנות להליך מהיר שיאפשר לכם להתמודד עם הסיטואציה במהירות וביעילות.
 • ועוד.

 

בחירת עורך דין נדל"ן בשוק הישראלי

בין אם אתם בעלי נכסים, אנשים אשר מחפשים לרכוש נכס או שוכרים מן המניין שמעוניינים בסיוע עם הדירה או הבית בו אתם גרים, כנראה שאתם מעוניינים למצוא עורך דין מומלץ, מנוסה ובעל רקורד של הצלחות רבות בתחום.

למי שמחפש לשכור עורך דין נדל"ן טוב, ישנם מספר שיקולים מרכזיים שכדאי לקחת בחשבון. חשוב למצוא עורך דין מנוסה המכיר את התקנות והחוקים המקומיים המסדירים את עסקאות המקרקעין בארץ. כמו כן, חשוב לוודא שעורך הדין מכיר את השוק המקומי הספציפי, שכן הדינמיקה של עסקאות נדל"ן עשויה להשתנות משמעותית בהתאם לאזור. בנוסף, חשוב לוודא שעורך הדין בקיא בשפה ובנורמות התרבותיות של המדינה, שכן הדבר יכול להוות גורם חשוב להצלחת עסקת הנדל"ן.

 

לסיכום

עורך דין נדל"ן הוא עורך דין מרכזי אשר משפיע על האספקט הכי חשוב בחייכם – הבית בו אתם חיים. לצד זאת, אם אתם מעוניינים לקנות דירה, למכור אותה להשכיר אותה או לשכור אותה, תצטרכו את הסיוע שלו כדי להבין את הזכויות והחובות אשר חלות עליכם וכן לקבל עזרה בתחומים נלווים אחרים כמו תשלומי מיסים ועוד. אנחנו ממליצים לכם לוודא כי עורך הדין אותו אתם בוחרים הוא בעל ניסיון, מוניטין ומומחיות ובהתאם ידע לסייע לכם בצורה היעילה והראויה ביותר.

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

מכירת דירה

מכירת דירה היא עסקה משמעותית אשר חייבת להתבצע באמצעות הסכם

פתיחה
שלום
היי,
שמי מאור לוי,
יש לי ניסיון מוכח בייצוג לקוחות במצבים מורכבים של חובות, עיקולים, חדלות פירעון, נדל"ן ועוד.
אני כאן כדי להקשיב לך ולעזור לך למצוא את הדרך הנכונה עבורך.