לייעוץ חייגו עכשיו

עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך – מה חשוב לדעת

במאמר זה נעסוק באפשרויות עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך.

 

כל מה שצריך וחשוב לדעת על מסמכי ייפוי כוח מתמשך בעמוד שלפניכם

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי באמצעותו כל אדם בגיר בישראל רשאי למנות לעצמו מבעוד מועד מיופה כוח הרשאי לקבל החלטות ו/או לבצע פעולות בעניינים שונים הקשורים לחייו של האדם המייפה, וזאת בהתאם להגדרות וההנחיות המופיעות אותו מסמך ייפוי, כאשר גם מועד פקיעת תוקפו של הייפוי כוח המתמשך מהווה חלק מהתנאים אותן ניתן להגדיר באמצעות מסמך זה. 

 

ייפוי כוח מתמשך – למי הוא נדרש ומהי מטרתו?

ייפוי כוח מתמשך הוא למעשה מסמך משפטי המיועד לצרכי ייפוי כוח של אנשים עוד לפני שהגיעו למצב בו הם לוקים בשכלם ו/או גופם ושל כך הם אינם יכולים לקבל החלטות הרות גורל בעניינם, כאשר מטרת אותו ייפוי כח היא לצפות פני עתיד ולעגן בהיבט משפטי כל החלטה ו/או פעולה לה יידרש מיופה הכוח לבצע בעתיד עבור מייפה כוחו, הממנה. יחד עם זאת, חשוב לציין כי הזכאות לעריכת ייפוי כוח מסוג זה שמורה לכל אדם המעוניין לעשות זאת, וזאת בתנאי שהוא מבין היטב את משמעותו המשפטית של ייפוי הכוח המתמשך. כפועל יוצא מכך, עריכת מסוג זה , מותנית בכך שהאדם הממנה מבין היטב את משמעותו  מטרותיו והיבטיו המשפטיים של אותו הסכם ייפוי כח מתמשך.  

חשוב שתדעו: כל אדם מייפה כוח (הממנה) רשאי על פי חוק למנות מספר מיופי כוח (ממונים) שונים שלכל אחד או אחת מהם מוענקות סמכויות ותחומי אחריות על פי רצון המייפה. 

 

עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך - מה חשוב לדעת

 

עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך – מה חשוב לדעת?

התנאים של עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך מוסדרים באמצעות חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (התשכ"ב- 1962) במסגרתו נקבע כי עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך ייעשה אך ורק באמצעות עורך דין בעל הכשרה והסמכה מיוחדת לצורך כך. מסמך מסוג זה של ייפוי כוח מתמשך יכול לכלול בתוכו מספר כזה או אחר של נושאים שלגביהם מיופה הכוח יהיה אחראי ו/או בהם מיופה הכוח יהיה רשאי לפעול ו/או לקבל החלטות לגביהם. רשימת הנושאים שלגביהם מיופה הכוח רשאי לקבל החלטות ו/או לפעול, חייבת להופיע בחלק של ההנחיות המקדימות של  מסמך ייפוי הכוח המתמשך  ייפוי כוח מתמשך באופן מדויק ובהיר.

 

שירותי עורך דין המוסמך לבצע עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך 

מכיוון שמסמכי ייפוי כוח מתמשך יכולים להיערך אך ורק על ידי עו"ד בעל הכשרה והסמכה מיוחדת לכך, קיימת חשיבות רבה להיוועצות מוקדמת עם עורך דין העוסק בנושא, וזאת על מנת לבחון את כל ההיבטים המשפטיים הנלווים למסמך ייפוי כוח מתמשך. בין יתר השירותים המשפטיים המוצעים על ידי משרד עורך דין המתמחה בהליכי עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך בנתניה תוכלו למצוא: 

שירותי ייעוץ משפטי בכל הנוגע למשמעות המשפטית של ייפוי כוח מתמשך. 

שירותי ייעוץ משפטי בכל הנוגע לנושאים אותם חשוב וניתן להעלות במסמך ייפוי כוח מתמשך בהתאם לחוק. 

בחינה משותפת של חלופות משפטיות קיימות לצורך יצירת מנגנון עתידי לקבלת החלטות הרות גורל בחייו של הממנה וניסוח ועריכה של הנחיות מקדימות לייפוי כוח מתמשך. 

הפקדת מסמכי הייפוי במשרדי האפוטרופוס הכללי.

מתן שירותי ייעוץ והכוונה משפטית לכל אחד מהצדדים החתומים על המסמך (המייפה והמיופה כאחד) לאורך כל התקופה בה המסמך הינו בעל תקפות משפטית. 

עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך

 

רשימת נושאים רלוונטיים לצרכי עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך כולל בתוכו מגוון רחב של נושאים הקשורים לחייו של הממנה, כאשר ברשימת הנושאים הרלוונטיים לכל אדם המעוניין לערוך מסמך ייפוי כוח מתמשך בכפוף לתנאים הקבועים בחוק, נכללים הנושאים הבאים:

ענייני רכוש במסגרתם הממונה מקבל את הסמכות המשפטית לקבלת החלטות וביצוע פעולות הנוגעות באופן ישיר לנכסיו וכספיו של המייפה, לרבות, ניהול חשבונות בנק, ניהול כספים והשקעות, ניהול עסק ונכסי נדל"ן, ניהול תהליכי מיצוי זכויות כספיות וכדומה. חשוב לציין שהממונה מוסמך לטפל גם בהתחייבות הכספיות של המייפה. 

עניינים אישיים במסגרתם הממונה מקבל את הסמכות לקבלת החלטות וביצוע פעולות בכל הנושאים הנוגעים לענייניו האישיים של הממנה, וזאת למעט ענייני רכוש, וביניהם: סיפוק צרכים יומיומיים, הליכי שיקום, ענייני העסקה, בחירת מקום מגורים המותאם לצרכיו של הממנה, נטילת חלק בפעילויות חברתיות כאלו ואחרות, טיפול בכל ההיבטים הבריאותיים הנלווים למצבו של הממנה, לרבות, בחירת הגורם המטפל וכדומה. 

עניינים רפואיים במסגרתם הממונה רשאי לקבל החלטות העוסקות במצבו הרפואי והבריאותי של הממנה, לרבות, החלטות הרות גורל ברגעים בהם המייפה אינו יכול החלטות. 

 

רוצים לדעת יותר על שירותיו של עורך דין מאור לוי לצרכי עריכה והגשה של ייפוי כוח מתמשך? 

לחצו כאן

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

פתיחה
1
שלום
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?