לייעוץ חייגו עכשיו

הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי

הבנק הבינלאומי הוא הבנק החמישי בגודלו בישראל ולבנק לקוחות רבים ונתח משמעותי בשוק ההלוואות המקומי. לבנק הבינלאומי, בדומה לשאר הבנקים בישראל, לקוחות פרטיים רבים המצויים בחובות לבנק עצמו בעקבות הלוואות ומשכנתאות שהם מתקשים לעמוד בהחזרים עבורם. במאמר זה נעסוק בנושא של גיבוש הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי וכיצד אנו במשרד עורך דין חדלות פירעון מאור לוי יכולים לסייע לכם בכך.

 

יכולת כלכלית

ישנן סיבות שונות שבגללן רבים מתקשים לעמוד בהלוואות שהם נטלו מאת הבנק הבינלאומי ובנקים אחרים. החיים בכלכלה מבוססת אשראי עלולה לגרום לרבים שלא לאמוד באופן נכון את יכולתם הכלכלית בפועל. רבים מתרגלים לרמת חיים מסוימת שאינה תואמת לרמת ההכנסה של המשפחה ועל מנת להמשיך לתחזק רמת חיים זו הם נאלצים ליטול עוד ועוד הלוואות, מה שמגיע בסוף להסדר חוב מול הבנק הבינלאומי עקב חובות שאיננו יכולים לעמוד בהם.

 

הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי

 

אירועים לא צפויים

גם כאלה שתמיד לקחו את כלכלת המשפחה ברצינות ובאחריות יכולים לעיתים להסתבך מבחינה כלכלית עד כדי שקילת הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי מסיבות חיצוניות שאינן תלויים בהם. החיים עלולים להביא, גם על המשפחה האחראית ביותר, אירועים בלתי צפויים כגון מחלות, פיטורין, הפסד השקעה ועוד אתגרים רבים שיכולים להקשות על עמידה בתשלומי ההלוואה.

 

הסדר חוב

הסדר חוב מול הבנק הוא אחת מהאפשרויות שעומדות בפני לקוחות המפגרים בתשלומי ההלוואה לבנק, אחד מהם הוא הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי.
כפי שאנו במשרד עורך דין חדלות פירעון מאור לוי יודעים היטב מניסיון, חובות הם מצב מאיים מאוד והזמן הינו מרכיב קריטי למציאת פתרונות טובים יותר מול הבנק הבינלאומי ואחרים. הסדר חוב בהחלט יכול להוות התשובה להפסקת התסבוכות הכלכלית.

 

הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי

על מנת לגבש הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי שימקסם את האינטרסים שלכם, חשוב שתפנו אלינו לייעוץ משפטי מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחיל במשא ומתן מול הבינלאומי על הסכם חדש לתשלום החובות. ככל שתפנו אלינו מוקדם יותר כך נוכל למנוע ממכם את הסנקציות הקשות מצדו של הבנק לאחר פתיחת תיק הוצאה לפועל לאכיפת החוב.

 

הקטנה או פריסה

כאשר אנו מנהלים משא ומתן עם הבנק הבינלאומי על הסדר חוב הדבר נוגע לשני סוגים שונים של ההסדר, הקטנת חובות ופריסת חובות. כשמדובר על הקטנת חובות, ההסדר נוגע לסכום החוב עצמו. אנו מנסים במשא וממתן לשכנע את הבנק להקטין את גובה החוב שהלקוח יהיה צריך לפרוע. הדבר אפשרי לרוב כאשר ללקוח אין אמצעים או נכסים ברי מימוש, הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי לוקחים רק מומחים כדי להגיע לנזק המינימלי.

 

האיום בחדלות פירעון

לבנק יהיה אינטרס לנקוט בהסדר חוב מסוג זה, רק כאשר החלופה עלולה להוביל להפסד כלל ההלוואה על ידי הבנק. במידה ואנו במהלך המשא ומתן על הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי נציג את המצב הכלכלי הקשה של הלקוח ונראה כי האלטרנטיבה של חדלות פירעון, בה הבנק יפסיד סכום גדול ומשמעותי בהרבה הינה על הפרק, נוכל להקטין את החובות בהסכמה.

 

יכולות עמידה בהסדר

חשוב להבין שהבנק לא יסכים על הסדר חוב של הקטנת חובות ללא הוכחות כי ללקוח יש את היכולות הכלכלית לעמוד בהסדר החוב החדש. בהקשר זה אנו נבקש להציג את ההכנסות וההוצאות של המשפחה ולהסביר לבנק את ההיתכנות של ניהול חיי משפחה תקינים ומאוזנים לאחר גיבוש של הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי. הצגת תוכנית מעשית תגדיל את הסיכויים להסדר.

 

פריסת חובות

סוג נוסף של הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי שאנו במשרד עורך דין חדלות פירעון מאור לוי מתמחים בו הוא פריסת חובות. כאן אנו לא מבקשים במשא ומתן על הסדר חוב, להקטין את עצם החוב עצמו, אלא רק לחלק אותו מחדש ולפרוס על פני תקופת זמן ארוכה יותר. הדבר יכול לכלול משא ומתן על שינוי בגובה הריביות על ההחזריים העתידיים כך שיהיה קל יותר לעמוד בהם.

 

לשכנע את הבנק לתת אמון

גם במהלך גיבוש של הסדר חוב מסוג זה מול הבנק הבינלאומי אנו נבקש להראות לבנק שללקוח יכולת לעמוד בתשלומי ההסדר החדש. אנו נבקש להראות לבנק הבינלאומי כי הלקוח נכנס לחובות מולו שלא בכוונת זדון או בהתנהלות רשלנית, בחוסר תום לב או בהתנהלות פלילית. המטרה שלנו לשכנע את הבנק ללכת לקראתכם ולתת בכם אמון שתעמדו בהסדר החדש.

 

לא להתעלם מהבנק

על מנת להקל את עבודתנו מול הבנק ולהגדיל את הסיכוי לכך שהוא יסכים להסדר חדש, חשוב שלא תתעלמו מפניות הבנק לגבי מצב החובות, ומחיקת החובות לחלוטין. מכתבי התראה שאינם מקבלים התייחסות מצדו של הלקוח מובילים את הבינלאומי להפעיל כלים אגרסיביים יותר, על מנת לגבות את החוב. הפעלת כלים אלו מובילים לעיקולים וסנקציות נוספות ולאי אמון ורצון להגיע להסכמות.

 

לא לבזבז זמן יקר

פנייה מוקדמת לבנק, תוך ליווי מעורך דין המתמחה בתחום כגון, עורך דין מאור לוי שבאתר משרדנו אתם קוראים מאמר זה יכול לסייע לכם בפתרון מהיר ומוסכם למצב הבעייתי. חשוב שלא לטמון את הראש בחול ומיד כאשר אתם מתחילים לפגר בתשלומי ההלוואה שלכם לבנק הבינלאומי ליצור עמנו קשר. פיגורים מובילים לריביות וקנסות והגדלה של החובות.

 

לחשוף את הסיפור האישי

מניסיוננו למדנו על החשיבות של הסיפור האיש לגבי הסכמת הבנק הבינלאומי להסכים להסדר על הקטנת החוב או פריסתו מחדש. למרות שמדובר בתאגיד גדול, בסופו של דבר ההחלטות לגבי הסדרי חוב מתקבלות על ידי בני אדם וניתן לשכנע אותם ולהשיג התחשבות מצד הבנק. בסיפור האישי חשוב להציג מצבים של אבטלה, בריאות פיזית או נפשית לקויה ופגיעה במצב המשפחתי. במצבים מסוימים של רמאות ו/או הונאה רצוי להבהיר לבנק כי נפלתם קורבן למעשי זדון של אחרים.

 

מספר פרמטרים חשובים

במהלך המשא ומתן על הסדר החוב אנו נותנים את הדעת למספר פרמטרים חשובים כמו, סכום הפשרה, אפשרות לאי עמידה בתשלום אחד או שניים, תקופת גרייס, לוח סילוקים ועוד. אנו מבקשים לוודא שהלקוח מסכים להתחייב לסכום ריאלי, על מנת שהוא לא ימצא את עצמו באותו המצב כעבור זמן ורק עם חובות גבוהים אף יותר.
אנחנו עוסקים בהסדר חוב מול הבנק הבינלאומי.

 

הליכים מוספים

חשוב לדעת שגם כאשר הסדר חוב מול הבנק אינו מוסכם הדבר אינו סוף פסוק מבחינתנו. אנו יכולים לסייע בעיכוב הליכי גבייה שונים וללוות אתכם בהליכי חדלות פירעון במידת הצורך. המקצועיות והידע שלנו עומדים לשירותכם, הן עבור המשא ומתן מול הבנק לגיבוש הסדר חדש והן עבור ניהול הגנה משפטית בהוצאה לפועל או בבית המשפט במידת הצורך.

 

סיכום הסדר חוב

לסיכום הנושא, במאמר זה התמקדנו בנושא של הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי והליווי המקצועי שאנו מספקים בתחום זה. כפי שציינו, חשוב לקבל ליווי משפטי מוקדם ככל שניתן ועוד בטרם צבירת ריביות והפעלת אמצעי גבייה. במשא ומתן מול הבנק ניתן להגיע להסדר על הקטנת החובות או על פריסה מחודשת של התשלומים. חשוב שהסכום החודשי החדש יהיה ריאלי.

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

פתיחה
1
שלום
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?