לייעוץ חייגו עכשיו

הליך פירוק חברה

הליך פירוק חברה על ידי בעלי המניות יכול להתבצע מסיבות שונות. אנו בדרך כלל מדברים על הליך פירוק חברה כאשר זהו הליך כפוי אותו יוזמים נושי החברה. אך גם בעלי המניות יכולים ליזום את פירוק החברה, ולא תמיד הסיבה היא חדלות פירעון של חברה.

פירוק חברה הוא הליך המתבצע מול רשם החברות לפי כללים הקבועים בחוק. כמו תמיד המטרה של ההליכים היא למנוע ניצול לרעה ופעילויות הונאה, לכן רשם החברות הוא צד בעניין ויש לפעול לפי הכללים. וכמובן, זהו הליך משפטי ולכן יש לעשות אותו בעזרתו של עו“ד לפירוק חברה.

עורך דין פירוק חברה

פירוק חברה על ידי בעל מניות

פירוק חברה מרצון יכול להתבצע בנסיבות שונות :

חדלות פירעוןפירוק חברה עם חובות  הוא בדרך כלל המצב השכיח. ישנן חברות המגיעות למצב של חדלות פירעון כפי שהוא מוגדר בחוק, ומחליטות להיכנס להליך פירוק מרצונן. כך הן ממזערות את הנזק בצורה אחראית, ואינן צוברות עוד ועוד חובות.  הליך זה עוצר את פעילות החברה, מחלק את נכסיה לנושים ומבטל את קיומה של החברה.

חוסר פעילות – ישנן חברות רשומות אשר בפועל אינן מקיימות פעילות ואינן מייצרות הכנסה, ובפועל הן נטל לבעלי המניות. אין זה אומר שהחברות נמצאות בחדלות פירעון, אך הן גורמות להוצאות מיותרות והבעלים מחליטים לסגור אותן.

פירוק בעקבות החלטת בעלי מניות – בעלי המניות של החברה יכולים להחליט על הליך פירוק חברה. הסיבות שלהם יכולות להיות סיבות עסקיות וכלכליות, או אפילו אישיות, שגורמות להם לקבל את ההחלטה הזו. ישנם גם מקרים בהם בעלי המניות אינם מצליחים להגיע להסכמות לגבי פעילות החברה, ולכן מחליטים לפרק את החברה וכל אחד יצא לדרך עצמאית.

הליך פירוק חברה

אם בעלי המניות מעוניינים להתחיל בהליך פירוק, יש לפנות אל עו“ד לפירוק חברה על מנת לקבל הדרכה וליווי משפטי. אך יחד עם זאת כדאי להכיר עיקרי ההליך. להלן הנקודות המרכזיות של הליך פירוק חברה:

  • על בעלי המניות (כלל בעלי המניות) לחתום על תצהיר כושר פירעון. זהו תצהיר על כך שלחברה יש את האפשרות לפרוע את החובות שלה בפרק זמן של שנה מהרגע שבו התקבלת החלטת הפירוק. זוהי נקודה חשובה מאוד; רשם החברות אינו מעוניין שחברה תתפרק על מנת להתחמק מתשלום חובות. את התצהיר יש להגיש לרשם החברות.
  • את ההחלטה על פירוק החברה יש לקבל באסיפה כללית של בעלי המניות. יש לקיים את האסיפה תוך 3 חודשים מיום קבלת ההחלטה. מטרת האסיפה היא למנות נאמן לצורך תהליך הפירוק של החברה. הנאמן יעסוק בכינוס הנכסים וסגירת כל חובות החברה.
  • יש להודיע לרשם החברות על מינוי הנאמן. לאחר מכן החברה תופיע במרשם החברות בתור חברה בסטטוס של ”חברה בפירוק מרצון“.
    הנאמן שמינו בעלי המניות ייחל בעבודתו ויסגור את כלל חובות החברה. עליו לערוך דוח מסכם עבור רשם החברות. הרשם יוודא כי הדוח תקין ואכן סולקו כל חברות החברה, ולאחר מכן ירשום את החברה כמחוסלת

ומה לגבי פירוק חברה של בעל מניות יחיד?

בהחלט ישנם עסקים רבים הרשומים כחברה בע“מ ולהם רק בעל מניות יחיד. במידה וזהו המקרה, הליך פירוק מרצון לחברת יחיד הוא קצר ומהיר. לחברות קטנות עם בעל מניות יחיד בדרך כלל אין התחייבויות רבות, וגם לא נכסים רבים, לכן ההליך יכול להסתיים תוך כמה חודשים.

הליך פירוק חברה

עו“ד לפירוק חברה

פירוק חברה מרצון, גם כאשר אין כאן סוגיות של חדלות פירעון, הוא תמיד עניין בעל מורכבות משפטית גדולה. אם הוחלט על פירוק החברה, בוודאי שבעלי המניות ירצו לעשות זאת במהירות ומבלי שסוגית הפירוק תהפוך לנטל בפני עצמו.

בדיוק מסיבה זו יש לחפש אחר עו“ד לפירוק חברה המביא איתו את הניסיון המשפטי בדיני חברות. עורך הדין יוכל לייעץ וללוות את בעלי החברה, ולסייע להפוך את ההליך לפשוט ככל שניתן, ללא מכשולים משפטיים .

על הדרך יעלו ויצופו מגוון שאלות וסוגיות משפטיות, ותמיד תזדקקו לעורך דין אשר יכול להסביר ולענות על כל שאלה, ואף לנקוט בפעולות מסוימת במידת הצורך. עורך דין לפירוק חברות יפקח על כל תהליך הפירוק, ויבטיח כי כל הזכויות של בעלי המניות יתממשו.

עורך דין פירוק חברות מאור לוי מביא איתו ניסיון בתחום של פירוק חברות, לרבות מתן מענה במקרי פשיטת רגל של חברה. משרדינו מעניק שירות מקצועי ללקוחות פרטיים ועסקיים בעוד מגוון סוגיות משפטיות הכוללות צוואות וירושות ודיני מקרקעין.

עורך דין חדלות פירעון מאור לוי – הוראות הגעה.

 

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

הסדרי חוב

הסדרי חוב מחייבים ניתוח פרטני של הנסיבות והיכולות הכלכליות, תוך

הסדר חובות

הסדר חובות זה לא סתם צמד מילים. מאחורי הביטוי מסתתר

פירוק חברות

פירוק חברות הוא הליך משפטי מורכב המביא חברה לסיום פעילותה,

פתיחה
שלום
היי,
שמי מאור לוי,
יש לי ניסיון מוכח בייצוג לקוחות במצבים מורכבים של חובות, עיקולים, חדלות פירעון, נדל"ן ועוד.
אני כאן כדי להקשיב לך ולעזור לך למצוא את הדרך הנכונה עבורך.