לייעוץ חייגו עכשיו

ייפוי כח מתמשך בנתניה במהירות

במאמר זה נעסוק בעריכת ייפוי כח מתמשך בנתניה על אף שבנסיבות מסוימות אשר אינן מאפשרות למבקש עריכת ייפוי הכוח להגיע פיזית למשרדנו, יתבצעו הפגישות הנדרשות לצורך עריכת ייפוי הכוח בבית הלקוח.

מעוניינים להבטיח לעצמכם שאותו אדם עליו אתם סומכים יהיה זה שיקבל החלטות משפטיות ויבצע עבורכם פעולות כאשר לא תוכלו לעשות זאת?

נכון להיום חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב – 1962 (להלן: "החוק") מאפשר לכם להחליט בעודכם צלולים מי יהיה אותו מיופה כוח ולתת לאותה החלטה תוקף משפטי באמצעות ייפוי כוח מתמשך.

 

מהו ייפוי כח מתמשך?

נכון לשנת 2021 כל אחד יכול להחליט בעודו צלול מי יהיה אותו מיופה כח אשר יטפל בו כאשר הוא יהיה סיעודי ו/או תשוש נפש. הנצחת אותה החלטה תהיה באמצעות ייפוי כוח מתמשך ושכירת שירותיו של עורך דין שהוסמך לביצוע פעולה זו על ידי האפוטרופוס הכללי.

באמצעות מסמך משפטי זה ניתן להעניק לכל אדם מעל גיל 18 הרשאה לבצע עבורכם פעולות משפטיות אשר לא הוגבלו בחוק באופן מפורש.

 

ייפוי כח מתמשך בנתניה במהירות

 

אפוטרופוס או ייפוי כח מתמשך?

בשנים האחרונות ניתן לראות שיותר ויותר אנשים בוחרים לערוך ייפוי כח מתמשך בנתניה ובכלל בארץ. מסמך משפטי זה מהווה כלי משפטי אלטרנטיבי למינוי של אפוטרופוס. כלומר, במקום להגיע למצב בו האדם איבד את כשירותו המשפטית או לא יכול לבצע פעולות מסוימות משום היותו סיעודי בית המשפט יהיה זה שיחליט מי יהיה האפוטרופוס שלו.

כאן, באמצעות עריכת ייפוי כח מתמשך בנתניה או בכל עיר אחרת בארץ, האדם יכול להחליט מראש, בהיותו צלול מי ימונה לתפקיד זה ומה יהיה היקף הסמכויות של אותו מיופה כוח.

על כן, ייפוי כח מתמשך בנתניה או בכל עיר אחרת מייתר את הצורך במינוי אפוטרופוס ובפיקוח של האפוטרופוס.

להרחבה בנושא מינוי אפוטרופוס, לחצו כאן.

 

ייפוי כח מתמשך – מה הוא יכול לכלול?

רוב האנשים מעוניינים לדעת מה יכול להיכלל תחת מסמך ייפוי כוח מתמשך. התשובה היא:

עניינים רכושיים – סוג זה של מסמך משפטי יכול לכלול את כל הקשור אל ענייני רכוש, אם מדובר על אדם או קבוצה של אנשים אשר ינהלו את חשבונות הבנק שלכם, הפנסיה וקופות הגמל, קצבאות שונות, נכסים שברשותכם ועוד, בהתאם למגבלות הקבועות בחוק.

עניינים רפואיים – באמצעות מסמך משפטי זה ניתן לנהל את כל הקשור אל העניינים הרפואיים שלכם, דבר אשר יכול לכלול קביעת בדיקות וטיפולים רפואיים שונים. בחירה של רופאים. בחירה של מוסדות טיפול רפואיים, החלטה לגבי סוגי הטיפול המתאימים לכם והחלטות נוספות אשר לא תמיד פשוטות אודות צעדים רפואיים שונים לגביכם.

עניינים אישיים – האדם אשר רשום במסמך המשפטי של ייפוי הכח המתמשך יכול להיות אחראי גם על כל הקשור אל מקום מגוריכם, המפגשים החברתיים, התעסוקה וכל עניין אישי. פעמים רבות אנשים מחליטים על ייפוי כח מתמשך שיחול במקרה שהם יהפכו סיעודיים או יעברו תאונת דרכים אשר תותיר אותם חסרי אונים.

ייפוי כח מתמשך בנתניה

 

ייפוי כח מתמשך בנתניה – מה חשוב לדעת?

  1. עריכתו באמצעות עורך דין מוסמך בלבד – חשוב לדעת שניתן לעשות ייפוי כח מתמשך בנתניה או בכל עיר אחרת בה אתם מתגוררים אך ורק אצל אותו עו"ד שהוסמך לכך וזאת על ידי משרד המשפטים והאפוטרופוס הכללי. בכדי לערוך ייפוי כח מסוג זה חשוב לוודא שיש לעורך הדין אותו אתם בוחרים הסמכה ייחודית לעריכת ייפוי כח מתמשך בנתניה וזאת בהתאם לרשום בחוק.
  2. מיופה כוח חליפי – חשוב לדעת שבמסמך ייפוי הכח יש אפשרות (ורצוי) לציין גם מיופה כח חלופי זאת למקרה שמיופה הכוח המקורי לא יוכל לפעול בשם הממנה.
  3. מסמכים נוספים – חשוב לצרף לטופס ייפוי הכח גם טופס ויתור סודיות של מיופה הכוח, צילום תעודת זהות של הממנה ושל מיופי הכוח והוכחה לכשירותו של הממנה.

ייפוי כח מתמשך בנתניה או אונליין –עריכת מסמך ייפוי הכוח על ידי עורך דין מוסמך נעשה אונליין (באופן מקוון). בנוסף לפעולה המקוונת, עורך הדין חייב לשלוח העתק מקורי של הבקשה למשרד האפוטרופוס הכללי (בדואר רשום), תוך 14 יום מרגע העריכה והחתימה על המסמך.
לאתר של סימבה ליווי עסקי

 

ייפוי כח מתמשך – שלבי עריכתו

שלב ראשון – פגישה עם הממנה והסברים – עורך דין מאור לוי ייפגש ויקבל מהממנה בלבד אישור שתהליך עריכת ייפוי הכח נעשה על דעתו ולא הופעל עליו לחץ כלשהו לעריכתו.

בנוסף, יינתן הסבר לממנה ולממונים (מיופה הכוח) אשר יכלול הסבר אודות אותו ייפוי כח, תפקידו, מה הוא יכול להסדיר, משמעותן של ההנחיות המקדימות, מה ההבדל בינו לבין מינוי אפוטרופוס, אילו מגבלות חלות על הממונים ואילו מגבלות חלות על הממנה, האפשרות לציין בו גם מיופה כוח חלופי ועוד.

שלב שני – פגישה נוספת עם הממנה והממונים – עורך דין מאור לוי ייפגש עם הממנה והממונים ויעבור איתם באופן אישי על ייפוי הכוח שערך בהתאם להנחיות הממנה בלבד וזאת על מנת שהממנה יוכל להעיר הערותיו השונות בטרם יחתום על ייפוי הכוח.

במידה שאין צורך בשינויים, יקראו הממונים את ייפוי הכוח גם הם ויחתמו כולם על ייפוי הכוח המתמשך שנערך עבור הממנה.

שלב שלישי – הפקדת ייפוי הכוח – עורך דין מאור לוי יגיש באופן מקוון את ייפוי הכוח המתמשך ולאחר קבלת אישור כי ייפוי הכוח נקלט במערכת יישלח את ייפוי הכוח לאפוטרופוס הכללי.

שלב רביעיהפעלת ייפוי הכוח והכנסתו לתוקף – הממונים יידרשו להפעיל את ייפוי הכוח בהתאם לתנאים שקבע הממנה לכניסתו של ייפוי הכוח לתוקף ועם קבלת האישור על הפעלתו מהאפוטרופוס הכללי יוכלו הממונים לפעול באמצעות ייפוי הכוח המתמשך עבור הממנה.

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים להבטיח לעצמכם שאותו אדם או אותה קבוצת אנשים  עליהם אתם סומכים הם גם אלו שיטפלו בכם, ייפוי כח מתמשך בנתניה הוא הפתרון האידיאלי.
לפרטים נוספים אודות עריכת ייפוי כח מתמשך בנתניה לחצו כאן או שוחחו עם עו"ד מאור לוי ישירות בטלפון 052-6638833.

 

אין במאמרים המפורטים באתר זה ו/או במידע שנמסר בו כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד בעל מומחיות, ניסיון ו/או ידע בתחום המשפטי הרלוונטי והקורא נותן הסכמתו כי איננו מסתמך על המידע המופיע באתר זה בכל צורה שהיא וידוע לו כי מומלץ לו לפנות לייעוץ משפטי אישי ההולם והמתאים לנסיבותיו האישיות והקונקרטיות. 

כל פעולה שתעשה על פי המידע המוצג באתר זה הינה באחריות הקורא בלבד ולא יהא בכך כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הקורא לבין עו"ד מאור לוי ו/או מי מטעמו, בין במישרין ובין בעקיפין ועו"ד מאור לוי ו/או מי מטעמו אינו אחראי בשום צורה ואופן לתוצאות השימוש במידע המוצג באתר.

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

פתיחה
1
שלום
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?