לייעוץ חייגו עכשיו

עורך דין פשיטת רגל – לצאת לחיים חדשים

הליך "פשיטת רגל" כפי שהיה מוכר רצוי שילווה על ידי עורך דין פשיטת רגל, שכן מדובר בהליך אשר התנהל בעבר ומתנהל כיום בהתאם לפקודת פשיטת הרגל, תש"ם-1980 (להלן: "פקודת פשיטת הרגל") בכל הקשור לתיקים שנפתחו לפני (עד ליום 14.09.2019) כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ו-2018 (להלן: "חוק חדלות פירעון").

 

מאחר ופקודת פשיטת הרגל נוסחה לפני שנים רבות, חייבים אשר ניהלו הליכי פשיטת רגל חשו, ולא בכדי, כי הם מצויים בהליך עונשי שכל מטרתו להשיא את רווחי הנושים תוך התעלמות מזכויותיהם.

יחד עם זאת, בחלוף השנים עוצב הליך פשיטת רגל על ידי החלטות ופסיקות שניתנו בסוגיות חדשות שהועלו בפני בתי המשפט המחוזיים ובית המשפט העליון בפרט, אשר היה בהם כדי לפרש את הוראות פקודת לפשיטת הרגל, לעצב את מטרות ההליך וכן את הזכויות והגנות שניתנו לחייבים במסגרת הפקודה.

לנוחיותכם, יפורטו להלן מטרות הליך פשיטת הרגל כפי שקבע נשיא בית המשפט העליון לשעבר א' ברק בע"א 6416/01 בנבנישתי נ' כונס הנכסים הרשמי:

 1. לכנס את כל נכסי החייב ולחלקם בין נושיו בצורה שוויונית ובהתאם לסדרי הנשייה.
 2. ליתן לחייב הפטר או לאשר הסדר נושים בעניינו בכפוף לקיום תנאים הקבועים בפקודת פשיטת הרגל ובהתאם להלכות הפסוקות.

לאחר שנים רבות ולאחר עבודה מאומצת של רשויות המדינה הצליחה הכנסת לחוקק חוק חדש, חוק חדלות הפירעון, התואם את עולם העסקים המודרני ואופן צריכת האשראי, אשר נכנס לתוקפו ביום 15.09.2019 והביא עמו בשורה של ממש לחייבים!!

הנכם מוזמנים לקרוא על כך במאמר עורך דין חדלות פרעון.

 

עורך דין פשיטת רגל

 

עו"ד פשיטות רגל המתמחה בתחום, רצוי והכרחי שיכיר את ההליכים כפי שהתנהלו בעבר, בהתאם לפקודת פשיטת הרגל, שכן אלפי חייבים ואלפי תיקים ממשיכים להתנהל בהליך פשיטת רגל שלהם לפי פקודת פשיטת הרגל.

לא פעם, פנו חייבים לעורך דין מאור לוי לאחר שקיבלו המלצות מעורכי דינם אשר לא היו בקיאים בתחום פשיטות הרגל אשר ייעצו להם לבצע פעולות האסורות לחייב בפשיטת רגל (לדוגמא: נטילת הלוואות, חתימה על הסכמים שונים וכיו"ב), פעולות אשר הובילו לביטול הליכי פשיטת הרגל ולהצגת מצג שווא כאילו החייב התנהל בחוסר תום לב, וזאת על אף שפעל על פי המלצת עורך דינו.

כלומר מי שישלם את המחיר על קבלת ייעוץ כושל מטעם עורך דין שאיננו עורך דין פשיטת רגל המתמחה בתחום עלול להינזק עד כדי כך שיבוטלו הליכי פשיטת הרגל שלו.

 

למה חשוב לקחת עורך דין פשיטת רגל

ישנם חייבים רבים וטובים שנקלעו למצב כלכלי עגום על לא עוול בכפם מסיבות שונות, כגון: הוצאות מחייה גבוהות לעומת הכנסות נמוכות, סכסוך משפחתי (גירושין), ירידה במצב בריאותי נפשי או פיזי, כשלים עסקיים ועוד כאשר ברוב המקרים, המדובר באנשים טובים ומלח הארץ.

להתנהלותם ועמידתם בתנאי הליך פשיטת רגל של אותם החייבים שנקלעו בתום לב למצב כלכלי קשה ועשו כל שביכולתם כדי להימנע מפשיטת רגל תהיה חשיבות מכרעת הן ביחס למועד מתן ההפטר והן ביחס לדרישה שתופנה אליהם להעשרת קופת הכינוס.

על כן, ישנה חשיבות רבה לניתוח של עורך דין פשיטת רגל בדבר המצב שהוביל לקריסתו הכלכלית של החייב ובעיקר לצורך קבלת המלצות מתאימות ונכונות להתנהלות תקינה במסגרת ההליך גם בין כתלי בית המשפט.

 

עורך דין פשיטת רגל – ייצוג נושים:

 מהצד השני, ישנם נושים רבים אשר החייבים שחבים להם כספים החלו בהליך פשיטת רגל בהתאם לפקודת פשיטת רגל, ביכולתם של נושים אלו:

 1. לספק מידע לנאמן אודות התנהלות החייב אשר איננה ידועה לנאמן.
 2. לעקוב אחר התנהלות החייב בהליך, וככל שהחייב איננו עומד בתנאי ההליך להגיש בקשה לביטול ההליך, כך שהחייב לא יקבל הפטר מחובותיו וישוב להתנהל במסגרת תיקי הוצאה לפועל.
 3. במידה ומדובר בחוב מזונות – ככל שהחייב לא עומד בתנאים מיוחדים שנקבעו למתן הפטר מחוב מזונות העבר שלו, גרושתו של החייב תוכל להמשיך ולגבות בהליכי הוצאה לפועל את יתרת חוב מזונות העבר שלא שולם במלואו במסגרת הליך פשיטת הרגל (בתנאי שהוגשה תביעת חוב מתאימה על ידי גרושתו של החייב). בנוסף, גרושתו של החייב זכאית לגבות בהוצאה לפועל את ההפרש שיוותר בין הסכום שנפסק למזונות בבית המשפט לענייני משפחה אל מול הסכום שנקצב למזונות על ידי בית משפט של פשיטת רגל.

 

הניסיון של עורך דין פשיטת רגל מאור לוי

 • מייצג חייבים בעלי תיקים מורכבים, נכסים וחובות גבוהים באופן משמעותי וכן חייבים בעלי חובות נמוכים (אך לא פחות מ-200,000 ₪ אלא אם כן אין כל ברירה אחרת!!);
 • מייצג חייבים בהליך פשיטת רגל גם בהליכים נקודתיים, כגון: בקשה לביטול הענקה, בקשה לביטול הליך פשיטת רגל, בקשה להגדלת צו תשלומים, בקשה למתן הפטר ועוד;
 • בא כוח זוכים, ביניהם עסקים קטנים וגדולים, עיריות וגופים מוסדיים;
 • בא כוח מנהל מיוחד/נאמן בתיקי פשיטת רגל במחוזות תל אביב והמרכז, ירושלים ובאר שבע;
 • הגשת תביעות חוב עבור נושים בניהול הליך פשיטת רגל;
 • בא כוח נאמן להכרעה בתביעות חוב של עובדי חברות שהתפרקו;
 • הגשת תביעות חוב עבור עובדי חברה לאחר שהחברה נקלעה לחדלות פירעון;

לניהול הליך מהיר, יעיל ותקין פנו לעורך דין פשיטת רגל המתמחה בתחום ובעל ניסיון מעשי גם בין כתלי בית המשפט, אל תסתפקו בפחות מכך, מדובר בעתיד שלכם ולעיתים גם של בני משפחתכם!
במידה ולא תעבדו עם עורך דין פשיטת רגל לרוב תשלמו יותר.

עורך דין פשיטת רגל

 

 

נבהיר כי החל ממועד כניסתו לתוקף של חוק בנושא חדלות פירעון ושיקום כלכלי, כל הבקשות להליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי המוגשות לבית המשפט, לשכות הוצאה לפועל ולממונה (בעבר הכנ"ר) מתנהלות בהתאם להוראותיו ותקנותיו של חוק לחדלות פירעון, לכן במידה והנכם שוקלים בימים אלו לפנות להליך של פשיטת רגל חדלות פירעון (שיקום כלכלי) אנא קראו בעיון את מאמרו הנוסף של עורך דין פשיטת רגל מאור לוי – משרד עורכי דין לדיני מקרקעין פשיטת רגל וחדלות פירעון.

האמור במאמר זה מתייחס לשני המינים וכתוב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.
אין באמור לעיל במאמר זה כדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ובכל מקרה ספציפי מומלץ ורצוי לפנות לקבלת ייעוץ משפטי פרטני מאת עורך דין פשיטת רגל.
מובהר בזאת, כי כל שימוש במידע המצוי במאמר זה הינו באחריותו של הקורא בלבד.

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

פשיטת רגל

בואו נדבר על פשיטת רגל, מה זה פשיטת רגל וגם

מחיקת חובות

מהו הליך מחיקת חובות: הליך מחיקת חובות הינו סלנג חדש

פתיחה
שלום
היי,
שמי מאור לוי,
יש לי ניסיון מוכח בייצוג לקוחות במצבים מורכבים של חובות, עיקולים, חדלות פירעון, נדל"ן ועוד.
אני כאן כדי להקשיב לך ולעזור לך למצוא את הדרך הנכונה עבורך.