לייעוץ חייגו עכשיו

עורך דין פשיטת רגל

עורך דין פשיטת רגל מסייע לחברות ויחידים שנקלעו לחדלות פירעון, לפתוח בהליך הידוע בשפה העממית בתור הליך פשיטת רגל. מבחינה משפטית, מאז שנכנס לתוקף חוק חדלות פירעון החדש, זהו הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

עורך דין מומחה לפשיטת רגל מעניק סיוע וליווי לכל מי שנקלע לחובות וזקוק לעזרתו של חוק חדלות פירעון על מנת לשקם את חייו הכלכליים.

ניתן לחלק את עבודתו של עורך דין חדלות פירעון ל 3 שלבים:

  1. ייעוץ ראשוני – לפני שמגישים בקשה לפתיחת הליכי חדלת פירעון, חשוב לבחון היטב את המצב. תחושת הנואשות שמלווה את החייב יכולה לגרום לו לפעול בחוסר שיקול דעת. כמו כן, למי שאין השכלה משפטית יתכן רושם מוטעה לגבי ההליך.
    ייעוץ ראשוני באמצעות עורך דין חובות הוא דבר הכרחי. כך אפשר לבחון האם הליך חדלות פירעון הוא ההליך האופטימלי עבור החייב, או שכדאי לנסות ערוצים אחרים.
  2. עזרה בהגשת הבקשה – בין אם זו פשיטת רגל הוצאה לפועל, או מקרה של חובות בסכום גבוה, מדובר בהרבה ניירת. יש להכין תצהירים, למלא מסמכים ובעיקר לרכז את כל האסמכתאות.
    עורך דין פשיטת רגל יבטיח כי הכל יתבצע ביעילות ולא תאבדו זמן יקר בשל בקשות למסמכים חסרים.
  3. ליווי בהליך חדלות פירעון – עבודתו של עורך הדין אינה מסתיימת בהגשת הבקשה ותחילת ההליך המשפטי. במקרים רבים יש צורך בהגשת בקשות שונות וייצוג מול ההוצאה לפועל, הממונה על חדלות פירעון או בית המשפט.

פשיטת רגל הוצאה לפועל

עורך דין פשיטת רגל

הליך חדלות פירעון מתחיל כאשר ניתן צו לפתיחת הליכים. כאשר צו זה ניתן על ידי ההוצאה לפועל (או בית המשפט במקרה של חובות בסכום גבוה), נעצרים הליכי הגבייה. החייב יכול ליהנות מקצת מאוויר לנשימה, ולא להתמודד עם עיקולים וסנקציות שונות של ההוצאה לפועל. אך לא זה לא הולך להיות תענוג.

מתן הצו מתחיל תקופה המכונה תקופת הביניים, ובסופה ניתן צו שיקום כלכלי (או הפטר לאלתר במקרים מסוימים). בתקופה זו הנאמן מרכז את כל תביעות החוב של הנושים, ועורך חקירה כלכלית של החייב.

המטרה של תקופה זו היא לקבוע הסדר שיאפשר למקסם את גביית החוב, תוך כדי התחשבות בצרכים הבסיסיים של החייב ומשפחתו.  צו השיקום העתידי יכלול הסדר תשלומים חודשי, וגם מימוש של נכסים אם ישנם. אך גם בתקופת הביניים ישנו צו תשלומים חודשי וחובה על הגשת דוחות.

צו השיקום יגזור על החייב עוד 3 שנים של תשלומים חודשיים ומימוש נכסים, ובסופם ניתן הפטר חובות. אך במקרים רבים, בית המשפט רואה כי אין טעם להמשיך בהליך, בשל המצב הכלכלי הרעוע, ומעניק פטור לאלתר כבר בשלב זה.

שימו לב זהו הסבר על רגל אחת ! אם נקלעתם לחובות, התייעצו עם עורך דין מומחה לפשיטות רגל לפני כל פעולה. עורך דין מומחה לפשיטות רגל

 

פשיטת רגל הוצאה לפועל

הליך פשיטת רגל ליחיד יכול להתבצע מול ההוצאה לפועל או מול הממונה על חדלות פירעון, בהתאם לגובה החובות. על מנת לייעל את ההליכים ולהפחית את העומס על בתי המשפט, החוק החדש מאפשר לבעלי חובות בסכום נמוך לנהל את ההליך מול ההוצאה לפועל.

כאשר סכום החובות נמוך מ 166,627.31 שקלים, ניתן להגיש את הבקשה להוצאה לפועל. שימו לב כי הסכום מעודכן לשנת 2024, ומידי שנה הוא מתעדכן. גם נושים יכולים להגיש את הבקשה במקרים מסוימים – כלומר אם הינכם חייבים כסף למישהו, בהתאם לתנאי החוק הוא רשאי להגיש בקשה לפתיחת הליכים על ידי נושה.

ידוע כי הליך חדלות פירעון כולל את עצירת הליכי הגבייה, וזהו גם אחד מיתרונותיו. אך עצם הגשת הבקשה לפתיחת ההליך, אינה עוצרת את הליכי הגבייה. כך שבדרך כלל עורך הדין יגיש גם בקשה לעיכוב הליכים בהוצאה לפועל.

עוד נקודה חשובה שכדאי לציין באותו ההקשר היא תיקון 4 לחוק חדלות פירעון. זוהי הוראת שעה (נכון לעכשיו בתוקף עד לסוף 2024), המעניקה הגנה מפני הליכי גבייה למשך 3-4 חודשים. הגנה זו נועדה לאפשר להגיע להסדר ישירות מול הנושים.

הסדר נושים בחדלות פירעון בהחלט יכול להיות אלטרנטיבה מועדפת. וגם במקרה שכזה, חשוב לנהל את המשא ומתן באמצעות עורך דין להסדרי חובות.

במקרה בו מדובר בחובות בסכום גבוה, את הבקשה לפתיחת הליכים יש להגיש אל הממונה על חדלות פירעון.

ההליכים מתנהלים באופן דומה, רק הסמכות שמנהלת את התיק שונה, וההחלטות בעניין יינתנו על ידי בית משפט השלום.

עורך דין פשיטת רגל

עורך דין מומחה לפשיטות רגל

חובות זה תיק כבד גם מבחינה נפשית וגם מבחינה משפטית וכלכלית. ולכן חשוב לפעול מתוך שיקול דעת, הבנה מעמיקה של החוק ובחינת האלטרנטיבות. במילים פשוטות, יש לעשות זאת בעזרתו של עורך דין פשיטת רגל.

שמרו על קשר גם באינסטגרם

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

פתיחה
שלום
היי,
שמי מאור לוי,
יש לי ניסיון מוכח בייצוג לקוחות במצבים מורכבים של חובות, עיקולים, חדלות פירעון, נדל"ן ועוד.
אני כאן כדי להקשיב לך ולעזור לך למצוא את הדרך הנכונה עבורך.