לייעוץ חייגו עכשיו

עורך דין בעיה עם דייר

החיפוש אחר עורך דין בעיה עם דייר הוא עניין שכיח. לא אחת בעלי נכסים מסתבכים עם הדיירים אשר אינם עומדים בתנאי החוזה ויוצרים בעיות שונות בנכס ועבור בעלי הנכס. לפני שנדבר על הנושא של תביעות לפינוי מושכר, חשוב להזכיר כי האסטרטגיה הטובה ביותר מניעת הבעיות.

נכון, בחיים תמיד יש אי וודאות. אך באמצעות עורך דין לחוזה שכירות ניתן לבנות חוזה טוב המספק הגנה ותרופות להפרות השונות. דבר שיקל עליכם את ההתנהלות במקרים של הפרות חוזה ובעיות עם הדייר.

ישנם רבים המנסים לחסוך בעלויות, ולכן משתמשים בחוזים מהאינטרנט, ואלו עשויים להיות המקור לבעיות עתידיות. לכן ההמלצה היא להימנע מכך. אל תחפשו חוזה דירה להורדה, עשו זאת באמצעות עורך דין נדלן.

תביעות לפינוי מושכר

תביעות לפינוי מושכר

אם יש לכם בעיה שכזו, הדבר הראשון הוא לפנות אל עורך דין בעיה עם דייר אשר ידע להנחות אתכם כיצד לפעול. עורך הדין יודע מהן הזכויות שלכם בחוק, ויכול לנתח את המקרה לפי תנאי החוזה שחתמתם מול הדייר.

אם חשבתם לאיים, או לנקוט בפעולות של החלפת מנעולים או ניתוק החשמל, היזהרו לכם. זה אולי מרגיש נכון וצודק – אבל זה ישחק לרעתכם ואתם עשויים למצוא את עצמכם בצד הנתבע.

בסופו של דבר תביעות לפינוי מושכר הן תביעות שנועדו לפנות דיירים מהדירה בעקבות הפרת החוזה. אך ישנם שני מסלולי תביעה, וכדאי להתייעץ עם עורך דין תביעה לפינוי מושכר על מנת להחליט מהי האפשרות המתאימה עבורכם.

האפשרות האחת ידועה בתור ההליך המזורז ויש לה אך ורק מטרה אחת – לפנות את הדייר מהדירה בהקדם האפשרי בגלל הפרת החוזה. זה אולי נשמע טוב, אך יש לכך מחיר! זוהי אינה תביעה כספית; יתכן כי הדייר חייב לכם כספים, אך אתם מוכנים לוותר עליהם תמורת עזיבתו המיידית.

האפשרות השנייה היא הליך תביעה סטנדרטי. הליך זה ארוך יותר, אך הוא מאפשר לתבוע גם את הכספים וגם את פינוי הדייר.

בפועל הפרקטיקה הטובה ביותר היא להתחיל בהליך המזורז על מנת לפנות את הדייר בהקדם, ובמקביל להגיש תביעה סטנדרטית.

שימו לב – אם יש בידכם פסק דין הקובע שהדייר צריך לפנות את הדירה, והוא לא מקיים את פסק הדין; עליכם לפנות אל ההוצאה לפועל עם פסק הדין. גם זאת כדאי לעשות בעזרתו של עורך דין הוצאה לפועל.

עורך דין בעיה עם דייר

באילו נסיבות ניתן לפנות את הדייר

ישנם שלושה מקרים בהם ניתן לפנות את הדייר:

  1. פינוי בטרם נגמר החוזה – החוק מאפשר פינוי באמצעות הודעה של 90 מראש, ובתנאי שסוכם בחוזה כי ניתן לעשות זאת.
  2. פינוי בתום החוזה – ישנם מקרים בהם תמה תקופת החוזה, אך הדייר עדיין  אינו מפנה את הדירה.
  3. הפרה של החוזה – חוזה שכירות לדירה צריך להגדיר מהן החובות והזכויות של כל הצדדים, ויש בו גם פרק העוסק בהפרות חוזה. הפרות מסוימות נחשבות כעילה לביטול החוזה ופינוי הדייר.

המקרה הראשון הוא הפשוט ביותר; אם תמה תקופת החוזה, השופט יכול לראות זאת מייד בין סעיפי החוזה. גם המקרה השני נחשב לפשוט מבחינה משפטית. ואילו האחרון הוא הבעייתי ביותר, זהו המקרה בו צריך להוכיח את הפרת החוזה בבית המשפט. עזרתו של עורך דין תביעה לפינוי מושכר חשובה מאוד במקרה זה.

עורך דין בעיה עם דייר

לא תמיד הפתרון הוא תביעות לפינוי מושכר. דיירים רבים עשויים להיות בעייתיים, אך ברגע בו עורך דין נכנס לתמונה הם נהיים יותר זהירים. לפעמים מספיק מכתב מעורך דין על מנת לגרום לדייר לעמוד בהתחייבויותיו, לשלם את חובותיו ולפנות את הדירה.

נכון, לא בכל המקרים. בהחלט ישנם דיירים בעייתיים במיוחד, איתם יש להתמודד באמצעות תביעות בבתי משפט ואף הוצאה לפועל. אך ישנם גם רבים אחרים העושים את הצעד הנכון כאשר הם מקבלים את המכתב מעורך הדין.

ואין ספק כי אם ניתן לפתור את הדברים ללא הליך משפטי, זה יהיה זול ומהיר יותר.

עורך דין תביעה לפינוי מושכר

עורך דין תביעה לפינוי מושכר

מתמודדים עם שוכר הממשיך לעשות שימוש בנכס לאחר תום החוזה? מקרים בהם השוכר מפר את החוזה ואף גורם נזקים לנכס? אתם עשויים להרגיש חסרי אונים ומתוסכלים אל מול המצב הזה, ולכן חשוב לקבל עזרה מקצועית.

עורך דין מקרקעין וחדלות פירעון מאור לוי מביא איתו ניסיון רב בבעיות מסוג זה. משרדינו יסייע לכם בהגשת תביעה לפינוי מושכר ואף הליכי הוצאה לפועל לפינוי הדייר במידת הצורך. כמו כן משרדינו מטפל

אנחנו גם באינסטגרם.

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

פתיחה
1
שלום
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?