לייעוץ חייגו עכשיו

הסדרי חוב

הסדרי חוב מחייבים ניתוח פרטני של הנסיבות והיכולות הכלכליות, תוך כדי שילוב של יצירתיות ואף יכולות ניהול משא ומתן מול נושים. הדרך לסגירת חובות עוברת אצל עורך דין לחובות, לרבות האפשרות של סגירת חובות ללא פשיטת רגל.

עו“ד חובות מביא איתן את הידע המשפטי והניסיון, לצד היכולת לנתח את הדברים  בצורה אובייקטיבית, ולמצוא את הפתרונות הטובים ביותר עבור הלקוחות. לא ניתן לדבר על הסדרי חובות מבלי לקחת בחשבון את המצב האישי הקשה, חובות גובים מהפרט ומבני משפחתו מחיר כבד מאוד. וזה משפיע גם על יכולת קבלת ההחלטות. אנשים מקבלים החלטות מתוך לחץ ותחת חוסר מודעות לאפשרויות הקיימות.

עורך דין לחובות

הסדרי חוב

ישראלים רבים מוצאים את עצמם במצבים קשים של חובות מתגלגלים ההולכים ומתנפחים. ישנן סטיגמות כי חובות הן תוצאה של התנהלות בלתי אחראית, אך בפועל כולנו עלולים להיקלע למצב שכה. לפני שנתיים היו לנו הרבה מאוד דוגמאות של אנשים שנקלעו לחובות בעקבות הקורונה, ולצערנו היום אנו נותנים דוגמאות של אנשים שנקלעו לחובות בעקבות מלחמת חרבות ברזל.

ישנם תושבים בצפון הארץ אשר עסקו באירוח, וכתוצאה מהמצב הביטחוני הם מצאו את עצמם ללא הכנסה. הכאב ואובדן חיי האדם הם קשים, אך למלחמה ישנן גם השלכות כלכליות רבות. במקרים רבים המדינה מתגייסת לעזרה, אך גם המשאבים שעומדים לרשות המדינה הם מוגבלים ואינם יכולים לסייע לכולם.

וכך אנשים, כולל כאלו שניהלו עסקים מצליחים, עשויים למצוא את עצמם לוקחים הלוואות וצוברים עוד ועוד חובות.

סגירת חובות ללא פשיטת רגל

סגירת חובות לא פשיטת רגל

רוב האנשים, גם אם אינם עורכי דין חדלות פירעון, מבינים כי פשיטת רגל היא הליך קיצוני שאינו מתאים לכל מקרה. בהליך זה ישנן מגבלות רבות והוא כולל כינוס נכסים. לחדלות פירעון יש גם השלכות על דירוג האשראי בעתיד. לכן ישנן סיבות רבות מדוע לחפש אחר דרכים אחרות להסדרת החוב.

והחדשות הטובות הן שאכן ישנם הסדרי חוב המאפשרים לסגור את החובות, תוך כדי הימנעות מהליך פשיטת רגל.

מצד אחד ישנם הסדרי חובות פשוטים, כמו בקשה לחלוקת החוב לתשלומים או איחוד תיקים. אלו הם כלים המאפשרים לכל מי שמתקשה לעשות קצת סדר בחובות, ולקבל הסדרים נוחים יותר. אלו הן אפשרויות טובות שיכולות לתת מענה במקרים רבים. אך אם נהיה ריאליים, הם מתאימים לחובות קטנים ונקודתיים, ולא למקרים קשים.

אם יש לך חוב גבוה, ותשלום חד פעמי של החוב הוא מעבר ליכולות שלך, ניתן להגיע להסדר חוב בהוצאה לפועל בו תקבל צו תשלומים חודשי. אם יש לך מקורות הכנסה, זהו יכול להיות פתרון. ובמקרים שהו המצב מורכב יותר וישנם תיקים רבים בהוצאה לפועל, ניתן לבקש איחוד תיקים. כך יהיה ניתן לקבל תשלום חודשי אחד שבו ניתן לעמוד.

אך למרות הכלים הללו, עבור רבים ישנה מציאות קשה יותר הדורשת פתרונות מיוחדים. למרות כי נראה לכם כי פשיטת רגל היא האפשרות היחידה, חשוב לדעת שקיימת אפשרות סגירת חובות ללא פשיטת רגל.

באמצעות עורך דין לחובות ניתן לנהל משא ומתן מול הנושים ולהגיע להסדר ישירות מול הנושים.

הסדר נושים בחדלות פירעון מבוסס על רצונם הטוב של הנושים להגיע לפשרה. אך שלא תטעו, גם לנושים ישנן סיבות המבוססות על אינטרסים מדוע להגיע לפשרה עם החייב. הנושים מבינים כי במידה ויפנה להליך חדלות פירעון, הם צפויים לקבל סכום קטן. וגם המעט שיקבלו יתקיים בעוד כארבע שנים. לכן הם עשויים להסכים להסדרים אשר יאפשרו להם לקבל קצת יותר או לפחות מהר יותר.

עורך דין לחובות

הסדרי חוב

מתמודדים עם חובות? אינכם רואים מוצא? עורך דין לחובות מאור לוי עומד לרשותכם. חשוב שתדעו שישנן אפשרויות של הסדרי חוב מול ההוצאה לפועל, מול בנקים, מול עסקים ורשויות. ישנן גם אפשרויות של סגירת חובות ללא פשיטת רגל.

הניסיון מראה כי רבים פונים אלינו כאשר הם עמוק בתוך הליכי ההוצאה לפועל. כמובן שבמצבים אלו אתם זקוקים לעזרה. אך מוטב לעשות זאת שעה אחת קודם. כאשר אתם רואים לאן נושבת הרוח, ורואים כי אתם מתחילים לצבור חובות – מוטב להקדים לנסות להגיע להסדרים לפני שהעניינים מסתבכים.

עו“ד מאור לוי מביא איתן ניסיון רב במגוון תחומים, לרבות ייפוי כוח מתמשך, הגשת בקשה למינוי אפוטרופוס, הסדרי חובות, חדלות פירעון וסוגיות הוצאה לפועל. עורך הדין עוסק גם בגישור, כלי חשוב בפתרון סכסוכים אזרחיים לרבות הסדרי חובות. וגם אם לא פניתם להליך גישור, הכלים שהוא מחזיק בהם יסייעו לנהל משא ומתן מול נושים.

עקבו אחר ערוץ היוטיוב 

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

הסדר חובות

הסדר חובות זה לא סתם צמד מילים. מאחורי הביטוי מסתתר

פירוק חברות

פירוק חברות הוא הליך משפטי מורכב המביא חברה לסיום פעילותה,

פתיחה
שלום
היי,
שמי מאור לוי,
יש לי ניסיון מוכח בייצוג לקוחות במצבים מורכבים של חובות, עיקולים, חדלות פירעון, נדל"ן ועוד.
אני כאן כדי להקשיב לך ולעזור לך למצוא את הדרך הנכונה עבורך.