לייעוץ חייגו עכשיו

ביטול עיקולים

פניות רבות למשרדינו הן בנושא של ביטול עיקולים. רבים שואלים אותנו כיצד לבטל עיקול על חשבון בנק או כיצד מבטלים עיקולים בהוצאה לפועל. לכן הפעם נעסוק בנושא חשוב של הסרת עיקולים.

כמובן שזהו מידע כללי, והם הינך מתמודד עם חובות בהוצאה לפועל והליכי גבייה הכוללים עיקולים – מוטב לפנות לייעוץ אישי במשרדינו. עורך דין הוצאה לפועל מאור לוי מביא איתנו ניסיון רב בהסדרי חובות וסוגיות ההוצאה לפועל.

דבר מעצבן שנקרא עיקולים

ההוצאה לפועל היא הגוף המופקד על מימוש פסקי דין וגביית חובות בישראל. ועל מנת שלגוף זה יהיה כוח, החוק מאפשר להוצאה לפועל להטיל עיקולים על מיטלטלין ונכסים ממוניים.

באמצעות כלי זה ניתן להפעיל לחץ על החייב, וגם לגבות את החוב בפועל באמצעות מימוש אותם נכסים.

זוכים יכולים לפנות אל ההוצאה לפועל ולבקש ממנה להפעיל את העיקולים כנגד החייב. כמובן שהכל חייב להתבצע על פי כללים ובהתאם לחוקים והנהלים. אך זכרו כי גם זוכים מסתייעים בעורכי דין לגביית חובות, והם יודעים כיצד להפעיל את אותו מכבש לחצים כנגד החייב.

למשל אחד העיקולים השכיחים הוא עיקול נכסים של חייב בהוצאה לפועל הנמצאים אצל צד שלישי. מקרה שכיח של דוגמה זו הוא עיקול חשבון בנק או עיקול משכורת.

אך יתכן גם עיקול מיטלטלין, כמו למשל עיקול ריהוט וציוד מביתו של החייב. וגם כאן ישנה חקיקה המגדירה מה מותר ומה אסור. לא נרחיב בנושא הזה, אך נציין כי עורך דין להסרת עיקולים בודק גם את הפרטים האלו ומוודא כי העיקול הוטל באופן חוקי.

הסרת עיקולים

ביטול עיקולים

הסרת עיקולים יכולה להתבצע בצורות שונות, בהתאם לנסיבות המקרה. חשוב לפנות אל עורך דין לענייני הוצאה לפועל אשר יודע לנתח את המקרה ונסיבותיו, ובהתאם לכך לבחור באסטרטגיה הנכונה.

באופן כללי הסרת עיקול בהוצאה לפועל יכולה להתבצע בכמה צורות:

תשלום החוב – במידה והדבר אפשרי, זוהי הדרך הקלה והמהירה להסרת העיקול. כל מה שצריך זה לספק להוצאה לפועל את הוכחת התשלום, והעיקול יוסר. אך הבעיה האמיתית היא שאלו שהגיעו למצב זה, בדרך כלל לא עומדים בפניהם האמצעים לתשלום החוב באופן מידיי.

חתירה להסדר חוב – הזוכה אשר ביקש את העיקול יכול להגיש בקשה להסרת עיקול, ולכן כדאי לנסות להגיע איתו להסדר מוסכם התחום בזמן.

הליך חדלות פירעון – הגשת בקשה לפתיחת הליכי חדלות פירעון אינה הדבר הראשון שתעשו. זוהי בקשה המוגשת בנסיבות מסוימות ובדרך כלל בתור מוצא אחרון. אך במידה והוגש צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון, הוא כולל גם את עיכוב הליכי הגבייה (כלומר הסרת העיקולים). מנגד, יוטלו עליכם מגבלות אחרות עד לסיום ההליך.

הסרת עיקולים

אלו הן הדרכים העיקריות להביא לביטול העיקול, אך עורכי דין הוצאה לפועל תמיד בודקים כל אפשרות על מנת לשפר את המצב, וישנם דברים נוספים שניתן לעשות:

  • למשל, במקרה של עיקול רכב לפעמים אפשר לטעון כי העיקול פוגע ביכולת של החייב להתפרנס, או שזהו רכב המשמש נכה.
    במקרה של עיקול משכורת, חוק הגנת השכר קובע מה מותר לעקל ומה לא. ישנו חלק שמוגן, ולכן אנו ממהרים לדרוש את החלק היחסי שמגיע לכם. זהו אמנם לא ביטול של העיקול, אך זה יכול לסייע.
  • ניתן לבקש ביטול עיקולים כאשר הרכוש שנתפס אינו שייך לחייב עצמו.
  • במקרה של ביטול עיקול חשבון בנק, ניתן לנמק את הבקשה בכך שעיקול החשבון יפגע ביכולת של החייב לשלם לכל הנושים ורק יחמיר את הבעיה.

איך לבטל עיקול משכורת? פנו בהקדם אל עורך דין ביטול עיקולים. במצב שכזה חשוב לפנות אל ההוצאה לפועל ולהביא את הטיעונים לביטול העיקול. אנו מבססים את טענות ההגנה על פי חוק ופסיקות בית משפט במקרים דומים.

איך לבטל עיקול חשבון בנק ללא התראה? ברמת העיקרון עיקול חשבון בנק ללא התראה הוא אינו חוקי. החוק מאפשר את ההליך בנסיבות מסוימות בהן ישנו חשש להברחת נכסים. במידה והוטל עיקול ללא התראה עלינו לבדוק את החוקיות שלו.

ביטול עיקולים

עו“ד הוצאה לפועל

חובות כספיים מביאים בסופו של דבר להליכי הוצאה לפועל הכוללים עיקולים וסנקציות נוספות כמו עיכוב יציאה מהארץ. אלו הם כלים אפקטיביים להפעלת לחץ על החייב, אך לפעמים הם רק מקשים על הסדרת החוב.

במידה והינכם מתמודדים עם הליכי הוצאה לפועל, אתם עשויים לעשות טעויות מתוך לחץ וחוסר הכרות עם הכלים שהחוק מעמיד לרשותכם. לכן אנו ממליצים לכם לפנות אל עורך דין להסדרי חובות.

עורך דין חדלות פירעון והסדרי חובות מאור לוי מעניק סיוע בהתמודדות מול הנושים וההוצאה לפועל. בזכות הניסיון הרב אנו יכולים למצוא לכל חייב הסדרי חובות ופתרונות אופטימליים.

עו"ד מאור לוי בפייסבוק | בלינקדיןבאינסטגרם | מייל: [email protected]

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

הסדר חובות

הסדר חובות זה לא סתם צמד מילים. מאחורי הביטוי מסתתר

פירוק חברות

פירוק חברות הוא הליך משפטי מורכב המביא חברה לסיום פעילותה,

פתיחה
1
שלום
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?