לייעוץ חייגו עכשיו

ביטול הליכים בהוצאה לפועל

ביטול הליכים בהוצאה לפועל יכול להתבצע על פי בקשה של החייב, כמו גם על פי בקשה של הזוכה. במאמר זה נסקור את המקרים השונים של ביטול הליכים או ביטול הגבלה. אך כמובן שכל חייב נמצא תחת נסיבות אחרות, ולכן מומלץ לפנות אל עורך דין הוצאה לפועל לצורך מציאת הפתרון המתאים ביותר.

אם הינכם מתמודדים עם הליכי גבייה, וההוצאה לפועל  פתחה בהליכי גבייה והטילה עליכם מגבלות, פנו בהתאם למשרדו של עורך דין הסדרי חובות מאור לוי.

ביטול הליכים בהוצאה לפועל

ביטול הגבלה

ההוצאה לפועל היא חלק מרשות האכיפה והגבייה. זהו גוף שיש לו חשיבות גדולה בגביית חובות ואכיפת פסקי דין. ועל מנת שלגוף זה באמת תהיה אפשרות לממש פסקי דין ולגבות חובות, בסמכותו להשתמש בכלים שונים לרבות: הגבלות על חשבון בנק (עיקול חשבון בנק), עיקול מיטלטלין, עיקול משכורת, צו עיכוב יציאה מהארץ ועוד. בעבר הלא רחוק אפילו היו הגבלות על רישיון נהיגה.

במידה והוטלו עליכם מגבלות שכאלו, חשוב לדעת שישנן דרכים בהן אתם יכולים לפעול. כמובן מוטב לעשות זאת עם עורכי דין הוצאה לפועל.

ישנן כמה דרכים בהן ניתן לבצע ביטול הליכים בהוצאה לפועל:

האפשרות הראשונה היא להגיע להסדר חובות בהוצאה לפועל. למשל ניתן לבקש את פרישת החוב לתשלומים או איחוד תיקים. הכל כמובן בכפוף לתנאים, ואלו הם הליכים בפני עצמם.

אפשרות שנייה היא להגיע להסדר ישירות מול הנושים. כמובן שהנושים הם אלו אשר בדרך כלל מבקשים להטיל עליכם הגבלות על מנת לאלץ אתכם לשלם את החוב. אך במידה והגעתם איתם להסדר, במסגרת ההסדר הם עשויים להסכים להסרת המגבלות אם זה ישרת את המטרה.

אפשרות שלישית היא הגשת בקשה לפתיחת הליכי חדלות פירעון. אך שלא תבינו לא נכון – עצירת הליכי גבייה היא אחד היתרונות של הליך חדלות פירעון, אך זוהי לא המטרה. במידה והגשתם בקשה לפתיחת הליכים והיא התקבלה, יעצרו הליכי הגבייה. אך התייעצו עם עורך דין חדלות פירעון על מנת לבחון האם זהו ההליך המתאים עבורכם.

ביטול הגבלה

ביטול הגבלה או בקשת ביטול הליכים בהוצאה לפועל מתבצעת באמצעות טופס 214 – בקשה לביטול או עיכוב או חידוש הליכים והגבלות.

זוהי יכולה להיות בקשה של חייב המבקש להסיר הגבלות או בקשת זוכה לביטול הליכים בהוצאה לפועל. בשני המקרים משתמשים באותו הטופס. אך עיקר העבודה הוא הנימוקים לביטול ההגבלות. כאשר נושה מבקש להסיר הגבלות, הוא לא צריך להתאמץ יותר מידי על מנת לשכנע את ההוצאה לפועל להסיר את ההגבלות. אך כאשר החייב מגיש את הבקשה, חשוב לתת את הנימוקים המצדיקים זאת. ולכן חשוב לחפש עו“ד הוצל״פ שיסייע לכם.

נימוקים לביטול הגבלה

הנימוקים לביטול הגבלה הם הנקודה המרכזית, נוכל לתת לכם כמה דוגמאות בהן הבקשה יכולה להתקבל:

בקשה לביטול הליכי הוצאה לפועל שפוגעים בחייב צורה חמורה שאינה מידתית לחוב. למשל במקרים רבים אנו יכולים לראות כי ישנן הגבלות שהוטלו על החייב על מנת לאלץ אותו לשלם את החוב. אך בפועל המגבלות דווקא פוגעות ביכולת של החייב להתפרנס ולשלם את החוב. בעבר יכולנו לראות מקרים רבים שבהם הוגשה בקשה זו בעקבות מגבלות על רישיון נהיגה (כיום ההוצאה לפועל אינה משתמשת בכלי זה).

בקשה לביטול עיקול משכורת – עיקול משכורת יכול לפגוע בחייב בצורה קשה, וגם בבני משפחתו. כאשר מוטל עיקול על המשכורת, אנו מייד צריכים לבדוק האם העיקול תואם להוראות המופיעות בסעיף 8 לחוק הגנת השכר.

פגמים בהליך – ישנם חוקים ונהלים המגדירים כיצד מתבצע עיקול. במידה והיו פגמים, כמו למשל אי מתן התראה, זוהי עילה להגשת בקשה לביטול ההליך.

ביטול הליכים בהוצאה לפועל

עורך דין הוצאה לפועל

המגבלות אותן מטילה ההוצאה לפועל יכולות לפגוע מאוד בחייבים. וכפי שאמרנו, המגבלות עצמן יכולות להקשות על היכולת להתפרנס. ולכן במקרים רבים יש צורך להגיש בקשות לביטול עיקולים והסרת מגבלות.

כאשר מדובר בבקשת נושה להסרת מגבלות, היא מתבצעת באופן אוטומטי. אך הבקשות המוגשת על ידי החייב יכולות להתעכב ולקחת זמן רב, ולא מובטח כי הבקשה תתקבל. לכן ההמלצה היא לחפש עורך דין לענייני הוצאה לפועל על מנת לייעל את ההליך ולהגדיל את הסיכוי שהבקשה תתקבל.

עורך דין הסדרי חובות מאור לוי מסייע לכם להתמודד מול ההוצאה לפועל. אנו מעניקים מגוון שירותים משפטיים, לרבות : ביטול עיקול 24 שעות, הסדרי חוב מול בנקים, פשיטת רגל ועוד.

עו"ד מאור לוי בפייסבוק | בלינקדיןבאינסטגרם

 

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
Picture of עורך דין חדלות פירעון מאור לוי
עורך דין חדלות פירעון מאור לוי

עו"ד מאור לוי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) וחבר לשכת עורכי הדין בישראל ומחזיק בתעודת גישור המוכרת על ידי הועדה המייעצת לענייני גישור לבתי המשפט משנת 2016. כמו כן, עו"ד מאור לוי הוסמך בשנת 2018 על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. ניסיונו העשיר של עו"ד מאור לוי הן בעסקאות מקרקעין והן בניהול תיקים מורכבים במגוון תחומי משפט, ובפרט בהליכי חדלות פירעון (בהיותו מייצג חייבים, זוכים וב"כ נאמנים במחוזות שונים) מאפשר לו ראייה משפטית רחבה, מציאת פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיו וקביעת אסטרטגיה מתאימה לכל לקוח ונסיבותיו.

"עורך

לייעוץ עם עו"ד מאור לוי

מאמרים נוספים

הסדרי חוב

הסדרי חוב מחייבים ניתוח פרטני של הנסיבות והיכולות הכלכליות, תוך

הסדר חובות

הסדר חובות זה לא סתם צמד מילים. מאחורי הביטוי מסתתר

פירוק חברות

פירוק חברות הוא הליך משפטי מורכב המביא חברה לסיום פעילותה,

פתיחה
שלום
היי,
שמי מאור לוי,
יש לי ניסיון מוכח בייצוג לקוחות במצבים מורכבים של חובות, עיקולים, חדלות פירעון, נדל"ן ועוד.
אני כאן כדי להקשיב לך ולעזור לך למצוא את הדרך הנכונה עבורך.